Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedálový zesilovač EHX 15Watt Howitzer

Electro-Harmonix doplnil sérii svých pedálových aparátů novým modelem 15Watt Howitzer, využitelným jako koncová jednotka nebo klasický kytarový jednokanálový zesilovač. Plně analogová „houfnice“ představuje ideální mobilní řešení pro pedalboard, takže si bez problémů porozumí s dalšími efekty, a v případě nutnosti ji lze na menších koncertech také použít jako záložní aparát.

Patnáctiwattová výkonová sekce je uzpůsobena pro připojení kabinetu s impedancí 8 až 16 ohmů, předzesilovací okruh disponuje ovladačem gainu, třípásmovými korekcemi, voicingovým páčkovým switchem Bright/Normal zvýrazňujícím pásma vyšších středů a na pravém boku jsou integrovány konektory send / return efektové smyčky.

Ta je určena pro zařazení externích efektů typu delay, reverb, modulace apod., jejichž umístění v signálové cestě leží mezi okruhem preampu a power ampu, opatřeného potenciometrem Volume fungujícím jako master. Send s impedancí 470 ohmů má zároveň funkci linkového výstupu např. pro přímé nahrávání apod.

Pro dosažení plného výkonu je optimální kombinací box s celkovou impedancí 8 ohmů. Nižší hodnota by stejně jako u elektronkových aparátů mohla způsobit poškození koncového okruhu, vyšší odpor reproduktoru je sice z technického hlediska bezpečný, ale částečně snižuje výkonnostní rezervu Class-D jednotky, u níž z důvodu zachování přirozené odezvy a komprimace nebyla použita digitální technologie.

Výrobce nedoporučuje zapojovat hlavní výstup do dalšího zesilovače, efektového pedálu, mixpultu, zvukové karty atd. K podobným aplikacím je připravena zmíněná zdířka send, která bez zasunutého jacku do konektoru return, nijak neovlivňuje signál mířící do audio výstupu.

Oficiální cena kompaktního a flexibilního zesilovače Electro-Harmonix 15Watt Howitzer o rozměrech cca 12 x 10 x 5.7 cm byla na českém trhu nastavena pod hranicí 3100 Kč. Součástí dodávky je také větší firemní adapter 24V 1A – vyšší napětí je nutné k dosažení potřebné projekce a dynamiky zvuku.

Tagy Electro Harmonix EHX 15Watt Howitzer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY