Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 07.08.2019 - 00:01

Pedálové tunery TCE PolyTune 3 Mini a Noir

Pedálové a klipové ladičky značky TC Electronic se řadí k tomu nejlepšímu, co současný trh může nabídnout a dánský výrobce se snaží tuto stále laťku navyšovat postupnými inovacemi. Důkazem je i dvojice kompaktních pedálových tunerů z edice PolyTune ve verzích 3 Mini a 3 Noir, které jsou nyní osazeny třemi přepínacími mody a okruhem převzatým z firemního bufferu Bonafide.

Stejně jako větší model PolyTune třetí generace disponují obě novinky polyfonním, chromatickým a stroboskopickým režimem, přičemž první jmenovaný umožňuje simultánní ladění všech strun, druhý mod s rychlou odezvou ladí s přesností 0.5 centu, po aktivaci precizního strobo-modu se odchylka ladění sníží na hodnotu pouhých +- 0.02 centu a ve výběru najdeme i alternativní režimy Capo nebo Drop.

Na levém boku je umístěna dvojice malých posuvných přepínačů, díky nimž je možno volit mezi režimy True bypass – krabička ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje průchozí signál, Always on – ladicí obvod je stále aktivován a podává informace během hry a poslední mod zařadí do cesty buffer studiové kvality.

Prémiový buffer použitý u také modelu TCE Bonafide eliminuje ztráty způsobené dlouhými kabely nebo množstvím propojek u větších pedalboardů. Okruh s 1 megaohmovým vstupem / 100 ohmovým výstupem nabízí extrémně vysoký odstup signálu od šumu s hranicí 112 dB.

Tunery s frekvenčním rozsahem A0 – C8 (27.5 Hz – 4.186 kHz) jsou vybaveny špičkovým LED displejem (109 segmentů) s automatickou úpravou jasu a přísun energie obstarává standardní 9V adapter. Vzhledem k minimálním rozměrům (51 x 45 x 93 mm) kovového šasi nelze k napájení využít baterii. Pedálové tunery TC Electronic PolyTune 3 Mini a Noir by se měly na evropském trhu objevit pravděpodobně koncem srpna za shodnou cenu cca 70 eur.

Tagy TC Electronic TCE TCE PolyTune 3 Mini TCE PolyTune 3 Noir

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY