Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 30.01.2020 - 00:01

Pedálová ladička Electro Harmonix EHX-2020

Firma Electro Harmonix, založená v roce 1968 konstruktérem Mikem Matthewsem, patří k lídrům v oblasti kytarových efektů. Proto je trochu překvapující, že značka doposud neměla ve svém portfoliu žádnou pedálovou ladičku. Tento stav se nyní mění díky chromatickému tuneru EHX-2020, jehož elektronika je uložena v kompaktním šasi šetřícím místo v pedalboardu.

Ladička s rozsahem H0 až H7 a přesností cca +- 1 cent je osazena barevným, dobře viditelným displejem, tlačítko Pitch umožňuje po 1 Hz krocích volbu kalibračního tónu ve frekvenčním rozmezí 436 až 445 Hz a druhé tlačítko Flat rozšiřuje výběr ladicích režimů o trojici modů s podladěním o 1, 2 nebo 3 půltóny.

Nášlapný footswitch, který po aktivaci tuneru zamutuje výstup, je zapojen v režimu true bypass, takže ve vypnutém stavu obvod nijak neovlivňuje kvalitu a charakter průchozího signálu. Krabička o rozměrech 46 x 94 x 50 mm a hmotnosti 300 g je napájena 9V adapterem.

Electro Harmonix EHX-2020 sice nedisponuje pokročilým polyfonním modem, ale na druhou stranu nabídne spolehlivé ladění kytary, baskytary a dalších nástrojů, a to za velmi příznivou cenu, která byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 40 dolarů včetně firemního PSU napaječe 9.6 V 200 mA.

Tagy Electro Harmonix Electro Harmonix EHX-2020
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY