Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 16.04.2015 - 01:01

Peavey Classic 20 MH Mini Head: na pódium i na doma

Na zimním hudebním veletrhu NAMM v kalifornském Anaheimu si svou premiéru odbyl další zástupce populární lampové série aparátů Classic z produkce amerického gigantu Peavey. Malý dvacetiwattový zesilovač Peavey Classic 20 MH Mini Head můžete díky vestavěné výkonové brzdě, emulovanému výstupu a další výbavě použít také na domácí cvičení a nahrávání.

Na hlavním panelu najdeme hlasitost čistého kanálu, přepínač mezi kanály, potencimetry Pre a Post (gain a hlasitost) pro zkreslený zvuk, společné třípásmové korekce a ovladač reverbu. Nad velkou červenou aktivační žárovkou je umístěna dvojice zelených diod indikující stav výkonových lamp (patentovaná technologie T.S.I.). Osazení panelu doplňuje už jen nástrojový vstup a páčkové přepínače Standby a Power.

Levá část zadní strany zesilovače je vyhrazena síťovému konektoru, přepínači mezi napětím 115 a 230 V a pojistce. Následuje třípolohový switch, který umožňuje volit výstupní výkon v krocích 1, 5 a 20 W, výstup pro repro a přepínač impedance 8 nebo 16 Ohm.

Další sekci tvoří přímý nahrávací XLR výstup MSDI s emulací reproboxu s odpojitelnou zemí, vypínačem hlavního repra a sluchátkovým minijackem. Nechybí send a return sériové efektové smyčky a dvojice zástrček pro footswitch, kterým lze přepínat kanály, aktivovat funkci boost a zapínat reverb nebo efektovou smyčku. Zcela vpravo je umístěn konektor USB.

Peavey Classic 20 MH Mini Head je kompaktní celolampový (3x12AX7 a 2xEL84) aparát s bohatou výbavou a především kvalitním zvukem, jenž pokračuje v tradici oblíbené řady komb a zesilovačů Classic, které se v průběhu let staly pevnou součástí technického vybavení mnoha muzikantů. Cena na americkém trhu by se měla pohybovat pod hranicí 500 dolarů.

Tagy Peavey 6505
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY