Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.12.2015 - 00:01

PDP New Yorker: kompaktní bicí kit za slušnou cenu

Bicí soupravy z produkce americké firmy DW jsou vyhlášeny špičkovým zpracováním i výběrem použitého materiálu a tyto faktory se samozřejmě promítají i v ceně, která nepatří k nejnižším. Kalifornská centrála společnosti naštěstí myslí i na méně majetné hráče a pod značkou PDP (Pacific Drums and Percussion) vyrábí finančně dostupnější nástroje, jenž si stále udržují nadstandardní kvalitu. Jednou z posledních novinek z dílen PDP je kompaktní set s označením New Yorker nabízený v barvách Diamond a Sapphire.

Čtyřmístná sada se skládá z basového bubnu o rozměrech 18x14 palců, tomu 10x8 palců, floor tomu 13x12 palců a snare s rozměry 13x6 palců. Skelety jsou vyrobeny ze sedmi vrstev topolu, které se vyznačují teplým soundem s příjemnou projekcí a také poměrně nízkou hmotností, což ocení především muzikanti hrající ve více kapelách, kteří mají s neustálým převážením nástroje své nezanedbatelné zkušenosti a poohlížejí se po lehce přenosné sadě, která je fyzicky nezruinuje.

Korpusy jsou vybaveny menšími mušlemi typu Low-Mass Teardrop se sníženou váhou, tom disponuje masivním držákem pro uchycení k basovému bubnu, floor tom je na nožičkách s protiskluzovou úpravou a z továrny jsou na soupravě nataženy blány Remo.

Bicí kit PDP New Yorker s DW rodokmenem je vyráběn na Taiwanu a v ČR jej nyní pořídíte za necelých 13 000 Kč. Sada je ideálním základem pro soupravu, kterou využijete v mnoha stylech a to jak pro cvičení tak i pro různé jamy nebo hraní v klubech, kde vám především za osmnáctkový kopák některý zvukař možná i poděkuje.

Tagy bicí
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY