Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 03.03.2017 - 00:01

Pasivní/aktivní humbuckery SD Duality

Kalifornský výrobce snímačů Seymour Duncan přichází na trh s revolučními humbuckery řady Duality, které kombinují nejlepší vlastnosti pasivních a aktivních snímačů. Nová koncepce navíc přináší nadstandardní flexibilitu díky optimalizovanému výstupu signálu, takže humbuckery této série bez potíží zvládají jak agresivní metalový high gain tak i transparentní, lehce nakreslený bluesový crunch nebo čistý zvuk.

Duality s průraznými a pevnými basy, nosnými středy a krystalickými výškami disponují organickým a přirozeným tónem pasivních humbuckerů a integrovaný aktivní obvod zajišťuje minimální šum, rezistenci vůči úbytku kapacity (dlouhé kabely), masivní projekci a stabilitu signálu. Designem se snímače nijak neliší od jiných pasivních modelů s odkrytými cívkami, jediným vizuálním rozdílem je změněné logo, kdy nápis Seymour Duncan nahradilo pouze stylově upravené písmeno S.

Výrobce by měl nabízet také různé typy ovládací elektroniky osazené 25k Ohmovými potenciometry a vodiči ukončenými konektorem, který pouze spojíte s trojicí pinů na spodní straně snímače, napájíte kontakty na výstupní stereo jack, připojíte 9V baterii a můžete hrát.

Humbuckery Seymour Duncan Duality osazené magnety Alnico II nabízejí velmi zajímavou možnost upgradu nástroje pro všechny kytaristy, kteří vyžadují zvuk, dynamickou odezvu a artikulaci pasivních snímačů a zároveň maximální čistotu výchozího signálu bez rušivých interferencí.

Dostupné budou krkové a kobylkové varianty v černé barvě nebo provedení zebra, plus verze Trembucker s rozšířenými pólovými nástavci pro kytary vybavené uzamykatelným vibratem typu Floyd Rose. Ceny jednotlivých snímačů se mají pohybovat pod hranicí 120 dolarů a set vyjde na cca 230 dolarů.

Tagy humbuckery SD Duality
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY