Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.06.2018 - 00:01

Humbuckery DiMarzio Nita Strauss Pandemonium

Nita Strauss, magazínem Guitar World oceněná kytaristka kapel Femme Fatale, LA Kings, dívčího cover-bandu The Iron Maidens nebo doprovodného ansámblu Alice Coopera, se stává další tváří značky DiMarzio. Jeden z předních výrobců snímačů do svého katalogu zařadil dvojici signovaných humbuckerů Nita Strauss Pandemonium DP277F a DP276F.

Oba snímače, určené pro šestistrunné nástroje s širší roztečí strun, většinou osazené uzamykatelným vibratem typu Floyd Rose, jsou uloženy v černých perforovaných pouzdrech s prosvítajícími krémovými cívkami, disponují keramickými magnety a čtyřžílovými vývody, takže je lze zapojovat v různých režimech (rozpojené cívky, paralelní nebo sériový mod apod.).

Každá z cívek kobylkové verze Pandemonium DP277F je laděna na lehce rozdílnou frekvenci, což podle slov výrobce pozitivně ovlivňuje zvukovou charakteristiku snímače a dodává tónu pevné basy, nosné středy a hřejivé výšky. Humbucker se silným výstupem 415 mV je ideální volbou pro tvrdší žánry a jeho frekvenční diagram je následující: basy - 7.0, středy - 8.5, výšky - 4.0.

Krková varianta Pandemonium DP276F má oproti typu DP277F méně agresivní témbr, nižší výstup 297 mV umožňuje použití čistého zvuku bez nechtěného nakreslení a díky umírněnějšímu středovému pásmu a výraznějším výškám se snímač dobře pojí s jeho kobylkovým dvojčetem. Frekvenční charakteristika se pohybuje v hodnotách: basy - 6.5, středy - 7.0, výšky - 4.5.

Humbuckery DiMarzio Nita Strauss Pandemonium, kterými je už vybaven nejnovější signovaný model Ibanez JIVA10, se v evropských obchodech představí pravděpodobně v průběhu června, cena jednotlivých snímačů byla v případě americké části trhu nastavena na cca 140 dolarů.

Tagy Dimarzio DiMarzio Nita Strauss Pandemonium humbuckery
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY