Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.06.2017 - 00:01

Paket pro Kemper od producenta Willa Putneye

Majitelé německých aparátů Kemper Profiler, využívajících revoluční technologii vytvářející přesný otisk zvuku signálového řetězce, dostávají možnost rozšířit zvukovou knihovnu Kemperu o nový paket vzorků, které vytvořil ve spolupráci se společností STL Tones uznávaný producent Will Putney, jenž má na kontě spolupráci s metalovými kapelami The Acacia Strain, Body Count, Gojira nebo Silent Planet.

Balíček s názvem Will Putney Producer Kemper Bundle obsahuje celkem 103 profilů, z nichž 76 je tzv. "mix ready" (lze použít přímo pro nahrávání) a vychází z precizně a detailně nastavených kytarových zvuků použitých na albech kapel z jeho stáje. Zbylé vzorky jsou syrovější a umožňují hráči editovat základní vzorky podle svých preferencí.

K nahrávání profilů byly použity aparáty a kabinety Peavey 5150, PRS Archon, Bognery Uberschall a Shiva, Diezel VH4, Friedman JJ-100, VHT Pitbull, Orange Rockerverb 50, modely Mesa Boogie JP-2C, Mark V, jednokanálový Marshall JCM 800, Laney Iron Heart, Vox AC30, Krank Krankenstein a jejich vzájemné kombinace.

K nakopnutí vstupu lampových zesilovačů sloužily overdrivy Ibanez TS9 a Maxony OD 808, OD 808x, OD820 a OD9Pro+. Výběr nástrojů sestával z Gibsonu Les Paul, Fenderů Stratocaster a Jim Root Tele, ESP Eclipse, Music Manu Ernie Ball JP15 a "ergéčka" Ibanez 2127. U většiny kytar byl použit kobylkový humbucker.

Paket pro Kemper od producenta Willa Putneye je orientován především na moderní zkreslené zvuky, což ocení hlavně hráči razantnějších stylů, ale najdete zde i zvukově umírněnější rejstříky vhodné do různých žánrů. Novinku je možno v současné době objednat na webu STL Tones za cenu 99 dolarů.

Tagy Kemper Profiler OS 5.0 Kemper Will Putney
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY