Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové delaye pro Kemper Profiler OS 5.0

Kemper Profiler přinesl zcela nový pohled na stále se vyvíjející technologie v oblasti simulací zesilovačů. Zařízení nevyužívá dnes už klasického způsobu modelingu, ale umožňuje pomocí vzorku nahraného reálného aparátu uložit jeho identický otisk do paměti. Německý výrobce se snaží Profiler neustále zdokonalovat a zatím posledním upgradem je nová verze operačního systému OS 5.0 s inovovanou dozvukovou jednotkou čítající sedm typů delaye, kterou lze bezplatně stáhnout na webu Kemperu.

Dozvuky z nové, zatím ještě beta verze, jsou koncipovány odlišným způsobem než je tomu u většiny ostatních zařízení tohoto segmentu - v této sekci například nenajdeme dedikovaný Reverse, Tape nebo Ducking delay. Vývojáři Kemperu tyto pevné režimy nahradili rozšířeným sofistikovaným ovládáním každého modu, což znamená, že jednotlivé typy delaye můžete detailně editovat a vytvořit tak např. duální reverse delay, sériový delay s analogovým charakterem atd.

Většině ze sedmi delayů (Single, Dual, Two Tap, Serial Two Tap, Rhythm, Quad a Dual Crystal Delay) lze přiřadit analogový režim s korekcemi Hi Cut/ Lo Cut, Cut More, Flutter Intensity, Flutter Shape a také funkcí Grit simulující saturaci a zkreslení páskového echa. Parametry Swell a Smear nastavujeme témbr efektovaného signálu, reakci na dynamiku a měníme jeho ambient.

Další funkce zahrnují mod Hold měnící delay na nekonečnou smyčku bez degradace signálu, Infinity přepíná původní hodnoty parametru Feedback (0 až 100 %) na její násobky (100 až 200 %), Dual a Quad delay disponují parametrem Cross Feedback jenž následně ovlivňuje opakování generovaných frází, Reverse Mix umožňuje plynulé nastavení mezi klasickým a reverzním dozvukem a režim Super Stereo s nastavením nad 100 % vkládá do zvuku i fráze mimo pravidelný stereo efekt. Beta verzi OS 5.0 s novými delayi pro Kemper Profiler můžete stahovat na této adrese.

Tagy delay Kemper Profiler OS 5.0

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY