Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 20.01.2016 - 00:01

Overdrive/octaver Electro Harmonix Soul POG

Na hudebním veletrhu NAMM 2016 v americkém Anaheimu bude mít svou oficiální premiéru nový efekt z dílen firmy Electro Harmonix s označením Soul POG. Už ze samotného názvu vyplývá, že novinka v sobě spojuje vlastnosti overdrive/boosteru EHX Soul Food založeném na legendárním zkreslovači Klon Centaur návrháře Billa Finnegana a polyfonního octaveru EHX POG.

Hlavní panel je rozdělen do dvou sekcí - na pravé straně najdeme tři potenciometry Volume, Treble a Drive s černými krytkami, jenž ovládají hlasitost, vyšší středy a zkreslení Soul Foodu a levá část je vyhrazena pro bílé knoflíky Dry, Sub a Up Octave pro nastavení poměru přímého a efektovaného signálu a výraznosti oktáv POGu.

Octaver je vybaven také malým tlačítkem Mode, jež spolupracuje s vyšší oktávou - ve vypnutém stavu funguje POG v klasickém algoritmu vhodném především pro hraní melodických linek a po aktivaci režimu, který výrobce doporučuje pro polyfonní využití, se mění charakter zvuku i reakce na hru pravé ruky. Uprostřed panelu najdeme dvoupolohový miniswitch POG/SF, kterým můžeme měnit sériové pořadí obou sekcí a tím také ovlivňovat výsledný sound.

K přepínání obou efektů slouží masivní kovové footswitche a každá sekce má svou aktivační diodu. Kromě vstupního a výstupního jacku (Effect Out) je krabička osazena i zdířkou Dry, z níž lze poslat signál ve stejné barvě a kvalitě jak byl přiveden na vstup efektu. Příjemným nadstandardem jsou konektory Send a Return vlastní efektové smyčky a navíc Send může také sloužit jako druhý výstup např. pro rozdělení cesty do dvou větví.

Electro Harmonix Soul POG je určen muzikantům, kteří se poohlížejí po variabilní kombinaci transparentního overdrivu s výbornou dynamikou a přirozeně znějícího polyfonního dvouoktávového generátoru, kterým POG, ověnčený cenami řady renomovaných hudebních magazínů, bezesporu je. Cena efektu se v USA bude pohybovat okolo 380 dolarů, na evropský trh by novinka měla dorazit pravděpodobně v průběhu února.

Tagy EHX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY