Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 03.06.2019 - 00:01

Osmistrunný Cort KX508MS s duální menzurou

Korejský Cort zařadil do série el. kytar řady KX první osmistrunný model. Novinka s označením KX508MS, premiérově představená na zimním veletrhu NAMM, je vyrobena z kvalitních materiálů, disponuje špičkovými snímači firmy Fishman, zamykatelnými mechanikami a proměnlivou menzurou (Multi Scale).

Základ těla s liniemi superstratu tvoří masiv z lehčího bahenní jasanu, jenž zvuku dodává potřebnou čitelnost, top je vyroben z jednoho celistvého plátu výběrového topolu a stejný materiál najdeme i na hlavici. Šroubovaný krk s plošším profilem je lepen ze tří kusů javoru prokládaných exotickým purpleheartem a mechanickou stabilitu zajišťuje výztuha Hotrod se šroubem uloženým na patkové straně krku.

Duální menzura má v případě tenké struny E délku 26.5 palce (673 mm) a směrem k osmé struně se prodlužuje až na 28 palců (711 mm), což má nejen v případě podladění pozitivní vliv na artikulaci a atak nižších pásem. Pro stavbu hmatníku o radiusu 400 mm byl vybrán eben maccasar osazený 24 jumbo pražci a ořechem širokým 56.5 mm.

Kytara využívá dva aktivní šikmo usazené humbuckery Fishman Fluence Modern, krkový snímač MH8-AB1 s magnetem Alnico V a kobylkovou keramickou verzi MH8-CB1 doplňuje páčkový třípolohový switch, společný potenciometr hlasitosti a tónová clona s kondenzátorem Mylar.

Knoflík Volume má push/pull přepínač pro volbu mezi režimy Voice 1/2 optimalizovanými pro moderně znějící high gainový rejstřík nebo frekvenčně vyvážený čistý zvuk, spínač push/pull v korekčním ovladači rozepíná cívky obou humbuckerů a celý systém napájí 9V baterie.

Struny jsou ukotveny skrz korpus a přes pevnou kobylku s nezávisle uchycenými kameny míří do firemních uzamykatelných strojků. Cort KX508MS je z továrny seřízen na struny D'Addario EXL120-8 v ladění E H G D A E H Fis a bude nabízen v efektní transparentní úpravě Mariana Blue Burst. Na evropském trhu se má cena této „osmičky“ pohybovat pod hranicí 900 eur.

Tagy Cort Cort KX508MS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY