Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 11.10.2016 - 00:01

Osmikanálový preamp a AD/DA převodník Focusrite Clarett OctoPre

Firma Focusrite oznámila výrobu nového osmikanálového mikrofonního předzesilovače Focusrite Clarett OctoPre osazeného špičkovými AD/DA konvertory s rozlišením 24 bitů, vzorkovací frekvencí až 192 kHz a dynamickým rozsahem dosahujícím hodnoty 128 dB. Zařízení je kompatibilní s jakoukoliv zvukovou kartou vybavenou optikou ADAT a disponuje i rozhraním Word Clock.

Nově navržené preampy mají univerzální XLR/jack vstupy, dva přední kanály jsou impedančně uzpůsobeny i pro zapojení kytary a šestice kanálů s konektory na zadní straně šasi je vybavena automatickým přepínáním mic/line.

Stejně jako u novějších zvukových karet řady Clarett zde najdeme technologii Air s analogovým charakterem klasických ISA preampů. Každý vstup má svůj hard-wired bypass řešený pomocí relé, takže na insertu můžete nechat navěšené např. externí efekty a v případě potřeby je aktivovat tlačítkem. Samozřejmostí je phantomové napájení 48V rozdělené do dvou skupin (vstupy 1-4 a 5-8).

Frekvenční rozpětí se pohybuje mezi 20 Hz až 35 kHz, zkreslení signálu je pouhých 0.001 %, odstup šumu činí 128 dB, maximální vstupní mikrofonní hlasitost je limitována hranicí +18 dB, u linkového zapojení + 28dB a u kytarových vstupů +14 dB a gain každého kanálu lze nastavit až na 57 dB.

Zadní strana je kromě šestice vstupů a osmi insertů vyhrazena dvěma digitálním optickým vstupům a výstupům Toslink pro ADAT, I/O Word Clocku (konektory BNC), výstupnímu multikonektoru DB 25 a síťové zdířce. Napájecí transformátor je univerzální a zvládá napětí 100 až 240V 50/60 Hz. Osmikanálový preamp a AD/DA převodník Focusrite Clarett OctoPre by měl být na evropském trhu dostupný v průběhu listopadu a oficiální cena se má pohybovat pod hranicí 700 Euro.

Tagy Focusrite Focusrite Clarett OctoPre
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY