Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Osmikanálový mixer a rekorder Zoom F8n Pro

Zoom posílil produktovou řadu F8 o osmikanálový field mixer/rekorder F8n Pro, vybavený duálními AD převodníky a podporou záznamu ve formátu WAV v rozlišení 16/24/32-bit (floating) při frekvenci až 192 kHz. Signál s téměř nulovým zkreslením lze nahrávat bez nutnosti přednastavení gainu, k dispozici je celkem deset stop (8 x kanál + L/R) a model je využitelný také jako zvuková USB karta 8 in / 4 out, 32-bit/96 kHz.

Na bocích robustního šasi najdeme osm kombinovaných uzamykatelných XLR/TRS vstupů Neutrik s možností přepínání vstupních zdrojů (mic/line), napojených na kvalitní předzesilovače s velmi nízkou úrovní šumu a maximálním gainem 75 dB / EIN -127 dBu. Integrovaná je funkce automatického mixu upravující úroveň vstupů, což především v terénu může značně zjednodušit a urychlit práci.

F8n Pro je vybaven dvěma symetrickými hlavními výstupy mini XLR (TA3) a stereofonním subvýstupem, sluchátkovou zdířkou navázanou na zesilovač o výkonu 2 x 50 mW s vlastním potenciometrem hlasitosti, nechybí konektory pro BNC timecode s odchylkou pouhých 0.5 framu za cca 24 hodin, dva sloty pro karty typu SDXC s kapacitou až 1 TB a port microUSB.

Vestavěn je mikrofon, pokročilý limiter a s pomocí VR mikrofonu a nahrávacího režimu Ambisonic lze pořizovat i záznam v prostoru 360 stupňů. Orientaci a nastavení usnadňuje barevný, podsvícený LCD displej s monochromatickým modem a úhlopříčkou 2.4 palců. Ke každému z osmi kanálů je přiřazen ovladač úrovně šestisegmentový diodový meter a přepínač PFL / Solo.

Zvolit lze zálohování záznamu do počítače prostřednictvím USB audio výstupu současně se záznamem na vestavěnou SD kartu a bybírat je možno také ze třech typů napájení: externí stejnosměrný zdroj, 12V AC adaptér nebo osm tužkových AA baterií, jejichž šachta s pojistným šroubem je zapuštěna do levé strany šasi.

Zoom F8n Pro nabízí také podporu dálkového ovládání prostřednictvím Bluetooth aplikace F8 Control, kompatibilní s platformami iOS / Android, a možnost připojení volitelných mikrofonních kapslí Zoom. Oficiální cena vyspělého mixer/rekorderu se pohybuje okolo hranice 26500 Kč.

Tagy Zoom Zoom F8n Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY