Přejít k hlavnímu obsahu
Washburn Woodcraft WCSD30S
Washburn Woodcraft WCSD30S
Leon - Ne, 01.03.2015 - 00:01

Osmička akustik ze série Washburn Woodcraft

Společnost Washburn Guitars je firma s velmi dlouhou tradicí, která sahá až do roku 1883. Začátkem dvacátých let minulého století vyrobil Washburn první sériový model akustiky s tvarem dreadnought osazený ocelovými strunami. Zatím poslední akvizicí do portofila firmy je nová řada akustických kytar s označením Woodcraft Series, do které momentálně spadá osm typů nástrojů.

Modely WCSD30S a WCSD30SCE (dreadnought a dreadnought cutaway) mají smrkový top, luby a zadní desku korpusu tvoří exotický materiál zebrawood, krk je z mahagonu a javorový hmatník nese dvacítku pražců medium jumbo.

Kostěný nultý pražec má šířku 43 mm, základnu kobylky tvoří zebrawood a šestice kvalitních ladicích strojků má uzavřenou mechaniku. Verze cutaway s vykrojeným spodním rohem pro lepší přístup do vyšších poloh je navíc vybavena elektronikou a snímačem Fishman Isys+. Modely WCSD32S a WCSD32SCE jsou identické s "třicítkovou" sérií, jediným rozdílem je palisandrový hmatník.

Verze WCSD50S a WCSD50SCE (dreadnought a dreadnought cutaway) mají opět rezonanční desku ze smrkového masivu, ale luby, zadní část těla, kobylka, pickguard a ozdobný plát na hlavě jsou vyrobeny z tvrdého dřeva koa, někdy označovaného jako havajský mahagon. I tato řada je vyráběna ve variantách s palisandrovým hmatníkem (WCSD52Sa WCSD52SCE).

K prestižní sérii začínající pětkou dostanete také luxusní gigbag. Na všech nástrojích řady Woodcraft jsou už z továrny nataženy struny D'Addario EXP-16 light set phosphor bronze. Ceny začínají na cca 720 dolarech (WCSD30S a WCSD32S) až končí na cca 1000 dolarech za nejvyšší cutaway modely WCSD50SCE a WCSD52SCE.

Tagy Washburn
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY