Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 20.07.2022 - 10:00

Oslava metalu: blíží se koncert Gojiry v pražském Foru Karlín

Dvě nominace Grammy a další ocenění, aktivity v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která v poslední dekádě oživila metalovou hudbu. Po několika odložených termínech míří do Prahy francouzský kvartet Gojira, aby představil novou desku Fortitude. Tato velkolepá oslava progresivní metalové hudby proběhne už v pondělí 25. července ve Foru Karlín.

Když bratři Duplantierovi kapelu v roce 1996 zakládali, jen těžko si představovali, že by o několik let později předskakovali svým vzorům – Metallice a Slayer. Už vůbec by ale nečekali, že se o nich bude mluvit jako o budoucnosti metalu, která zaujme pozice dvou zmíněných legend.

Zlom v kariéře Gojiry přišel v roce 2005 s vydáním alba From Mars To Sirius, které nastínilo, kudy by se mohl ubírat moderně znějící metal v novém miléniu. Zbořili všechna klišé a přinesli do rigidního žánru svůj vlastní svěží pohled. Od té doby se o kvartetu mluví jako talentech, kteří zachránili metalovou hudbu.

Loni vyšlo zatím poslední album Fortitude, pět let od veleúspěšné desky Magma, která si vysloužila i dvě nominace na Gramy. I když se Gojira na novince drží typických postupů, nepřestává se otvírat novým směrům.

Se stejnou zarputilostí ale také kapela nepřestává bojovat za lepší svět. Gojira patří k předním metalovým umělcům, kteří se věnují environmentálním tématům a lidským právům.

Českému publiku se Gojira předvedla poprvé v roce 2006 v rámci vystoupení na festivalu Brutal Assault. Od té době se kapela pravidelně vrací. Koncert ve Foru Karlín je první šancí vidět poslední album Fortitude v živém provedení. Jako speciální hosté Gojiry zde vystoupí také Alien Weaponry z Nového Zélandu a Employed To Serve z Anglie.

Tagy Gojira

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY