Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley - Út, 01.04.2014 - 10:13

Oblíbený DigiTech RP 360/360 XP v novém hávu

Jeden z předních výrobců efektů a multi-efektů, americká firma DigiTech představila na letošním veletrhu NAMM zbrusu novou řadu svých podlahových multi-efektů. Jedná se o nástupce úspěšných modelů RP 155 a RP 255 a tentokrát výrobce pro oba efekty zvolil stejné označení RP 360. Pokud zvolíte variantu s expression pedálem, přidejte si za označení ještě písmena XP.

Již na první pohled je zřejmý dost inovovaný zjev a ovládání. Tam kde byl dříve jednoduchý segmentový displej se na vás dnes "směje" víceřádkový podsvětlený LCD displej, který navíc zvládá okamžité přizpůsobení jasu světelným podmínkám okolí. Co zůstalo naopak zachováno je odolná kovová šasi a bytelný expression pedál. Další novinkou je, že i základní model této řady disponuje třemi nášlapnými spínači, namísto předchozích dvou. K ovládání a úpravám jednotlivých presetů slouží čtyři tlačítka a rovněž čtyři knoby, vše samozřejmě víceúčelové, jednoduché a intuitivní. Presetů najdete v útrobách multi-efektu téměř 200 (99 uživatelských a 99 továrních), a svůj zvuk si můžete vybírat ze simulací 82 efektů, 54 zesilovačů a 26 reproboxů. Do svého virtuálního řetězce pak můžete zapojit až osm efektů najednou.

V sekci efektů naleznete stejně jako v minulosti simulace světoznámých krabiček jako např. Boss CE-2 Chorus, Boss Metal Zone, EH Electric Mistress, Dunlop Cry Baby, EMT 240 Plate, MXR DynaComp, Ibanez TS-9, Ibanez TS-808, DOD 250 apod. V sekci zesilovačů si pak můžete vybírat z takových kousků jako je několik modelů z řady Fender Tweed nebo Blackface, Marshall je zde také zastoupen hned několika modely (např. Marshall JTM-45, Plexi, JCM 800, JCM 900, JCM 2000 aj.), nechybí samozřejmě ani Vox, Hi-Watt, Mesa Boogie, Matchless, Soldano či Orange a k nim příslušné reproboxy. Ke každé kategorii přidává Digitech ještě pár svých vlastních efektů a modulací, simulaci akustické kytary a také v dnešní době již téměř nezbytný looper, s luxusní délkou 40-ti vteřin.

Samozřejmostí je vestavěná digitální ladička, USB rozhranní s možností přímého nahrávání do počítače, výstup na sluchátka, AUX vstup a pokud vám na zkoušku náhodou nedorazí bubeník, nezoufejte - RP 360 nabízí 60 zvukově velmi povedených bicích patternů. A komu ani to nestačí, tak model RP 360 XP nabízí ještě jednu zajímavou novinku a to funkci Sound Check. Ta umožňuje nahrát váš oblíbený kytarový riff a k němu posléze přiřazovat jakýkoliv ze 162 přednastavených efektů. Odpadá tedy ono únavné a často nekonečné opakování stejného riffu po každé změně nastavení, ve snaze najít ten pravý zvuk... Sound Check bude riff opakovat za vás a vy už budete jen kroutit knoby a poslouchat. Ideální funkcička pro věčné "hračičky"... a líné kytaristy. Součástí balení je i adaptér. Opravdu povedený a důstojný nástupce legendy...

Tagy Digitech Digitech RP 360/360 XP
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY