Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nový šéf Gibsonu Cesar Gueikian a jeho sbírka kytar

Cesar Gueikian, bývalý vedoucí manažer marketingu firmy Gibson, se stal novým generálním ředitelem nashvillské značky. Na daném postu nahradil Jamese “JC“ Curleigha, který tuto funkci zastával od roku 2018, kdy ke Gibsonu přešel od oděvního gigantu Levi Strauss. Gueikan není jen schopný manažer, ale také obrovský kytarový fanda a sběratel, vlastnící rozsáhlý arzenál nástrojů, což dokumentuje přiložené, více než hodinové video ze série The Collection, pořízené týmem divize Gibson TV.

Sbírka, která v době natáčení čítala více než 130 exemplářů, obsahuje např. kultovní Gibson 1959 Les Paul Standard, klasické LP Customy z let 1958 a 1959, raritní Les Paul Special 1962, pololubový ES-335TDC 1964, prototypy signovaných modelů Slash Vermillion, Tony Iommi Monkey SG  a Adam Jones Les Paul Custom 1979, Custom Shop Collector's Edition '58 Korina Flying V, 1982 Silverburst Flying V, Les Paul SG Junior z roku 1961 a další vintage kousky.

Gueikian se během pěti let u Gibsonu zasloužil o znovuzrození této tradiční americké značky a mimo jiné dohlížel i na vývoj mnoha produktových sérií. „Je mi ctí převzít tuto důležitou funkci ve společnosti, která pro mě tolik znamená. Gibson formoval zvuk posledních 130 let a my nyní máme příležitost řídit budoucnost hudby a dotýkat se životů lidí dalších 130 let. Máme povinnost pokračovat v inovacích napříč nástroji, zvukem a médii a nadále inspirovat fanoušky a umělce všech úrovní k tvorbě hudby. Těším se na úzkou spolupráci s naším zkušeným vedením a týmem neuvěřitelných řemeslníků, abychom zajistili dlouhodobý úspěch firmy,“ řekl Gueikian v oficiálním prohlášení.

Tagy Gibson Cesar Gueikian

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY