Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.08.2017 - 00:01

Nový flexibilní Korg GrandStage

Korg oznámil zahájení výroby profesionálního modelu stage piana s označením GrandStage, jenž se může pochlubit celkem sedmi zvukovými enginy se soundem špičkových akustických i elektrických pian, varhan a také možností analogové syntézy. Vývojáři kladli důraz i na editační vlastnosti novinky disponující velmi intuitivním ovládáním, což ocení především často koncertující hráči.

Nový GrandStage přináší kombinaci několika zásadních modelů značky - engin SG-X2 známý z modelu Kronos nabízí zvuk pěti typů koncertních křídel plus nové samply pianina a engin EP-1 s technologií MDS (Multi-Dimensional Synthesis) sdružuje šest verzí elektrických pian (I, II, V, DMP, 200 a 200A).

Pomocí trojice enginů CX-3, VOX a Compact lze využívat rejstříky kolečkových i tranzistorových varhan z šedesátých let doplněných efektem Rotary Speaker a kromě 500 zvukových programů je zde i sekce AL-1 s analogovým modelingem a jednotka HD-1 (PCM) umožňující použití řady vzorků klasických nástrojů jako je např. clavinet, cembalo, píšťalové varhany nebo melotron.

Efektovou jednotku tvoří třípásmový ekvalizer s tahovými fadery, čtveřice reverbů (hall, stage, romm, spring) a stejný počet delayů (delay, cross, tape, mod) ovládaných potenciometry Depth a Time-Tap a nechybí nastavení dynamiky, funkce Favorite, Split, Swap, Transpose atd. Na čelním panelu najdeme dvojici USB portů, DIN zdířky MIDI In/Out, tři konektory pro připojení externích footswitchů a pedálu a stereo audio výstupy v provedení jack i XLR.

Vlajková loď Korg GrandStage bude vyráběna přímo v Japonsku a to s počtem kláves 73 nebo 88, s klaviaturou RH3 (Real Weighted Hammer Action 3) a rozsahem E1-E7 a A0-C8. Ceny nastavené pro americkou část trhu se mají pohybovat okolo 2 300, respektive 2 500 dolarů včetně keyboardového a notového stojanu a damper pedálu.

Tagy korg Korg GrandStage

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY