Přejít k hlavnímu obsahu
Vydání alba přišlo ve správnou chvíli, kdy pop punk zažívá svou renesanci. | Foto: Sven Mandel
Vydání alba přišlo ve správnou chvíli, kdy pop punk zažívá svou renesanci. | Foto: Sven Mandel
Petr Adamík - Pá, 03.06.2022 - 12:00

Novinka Simple Plan se drží osvědčeného pop punkového formátu

Kanadští pop punkeři Simple Plan se svými alby nikdy moc nepospíchali. Na jejich předchozí desku museli fanoušci čekat pět let, u novinky Harder Than It Looks tomu bylo dokonce ještě o rok déle. Kvartetu pomalejší proces vyhovoval a dle vlastních slov v sobě probudili jiskru, o které nevěděli, že jim chybí.

Simple Plan opustili vydavatelství Atlantic Records, a novinka je tak prvním albem, které si vydali ve vlastní režii. Nebyli tedy svazováni žádnými termíny ani povinnostmi, což se projevilo v uvolněné a pohodové atmosféře nahrávky.

Kapela si stále udržuje svůj pop punkový sound, opět se ale nezalekla lehkého experimentování s jinými žánry, jak můžeme slyšet například ve skladbě Anxiety, v níž se koketuje s pop reggae. Na vlně moderního pop punku se nese Ruin My Life. V té hlasově vypomáhá Deryck Whibley ze Sum 41 a skvěle tak doplňuje Pierra Bouviera.

The Antidote, první singl, který kapela představila už v listopadu, je následován Million Pictures Of You. Obě písně však spadají spíše do průměru  neurazí, ale nenadchnou. Více nakopnou punkovější Congratulations a Best Day Of My Life, která v sobě má energii raných Green Day. Iconic oproti nim zní spíš jako skladba z reklamy, nicméně může dobře fungovat třeba na hokejových stadionech jako výplň během přerušení nebo na soundtracku k nějaké sportovní hře. Mezi zajímavější kousky na albu patří třeba Slow Motion s rytmikou ve stylu Billyho Idola. Pořadí skladeb je zvoleno šikovně, v podstatě tak, aby poslech desky běžel příjemně a plynule.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Simple Plan své řemeslo stále ovládají. Harder Than It Looks nabízí nekomplikovaný, precizně odvedený pop punk. Vydání alba přišlo ve správnou chvíli, kdy tento žánr zažívá svou renesanci, na níž se svou novinkou zareagovala například i kanadská kolegyně Avril Lavigne. Kapela ale už ve své tvorbě asi ničím výrazně nepřekvapí a raději se bude držet osvědčeného formátu, který ocení hlavně letití fanoušci. Prostě  jednoduchý plán.

Simple Plan - Harder Than It Looks

Simple Plan  Harder Than It Looks

34:36, self-released

65 %

Tagy Simple Plan Recenze alb pop punk

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY