Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 12.07.2017 - 00:01

Nové popruhy a trsátka od D’Addaria

Newyorská značka D’Addario přichází na trh s novými typy popruhů a trsátek vyrobených dceřinou společností Planet Waves. Kromě trojice pásů ze sérií Premium, Reversible a Hybrid a dvou modelů trsátek z edice Acrylux se v nabídkovém katalogu firmy objevila i speciální série pásů a trsátek Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band 50th Anniversary, která vychází k padesátému výročí vzniku tohoto slavného alba kapely Beatles.

Tkané popruhy řady Premium Woven budou nabízeny ve třech barevných variantách se zinkovou přezkou a koženými koncovkami, oboustranné modely Reversible s nastavitelnou délkou 1 až 1.5 m jsou vyrobeny z třívrstvé oděvní kůže a budou dostupné ve čtyřech barvách. Edice Hybrid o délce cca 1.1 až 1.42 m kombinuje odolnost kůže s flexibilitou polypropylénového tkaného materiálu a syntetickýho semiše.

Zbrusu novou řadu trsátek Acrylux tvoří dvě verze vyrobené z rozdílných směsí vyznačující se odlišným zvukovým charakterem - model Reso v průhledném červeném odstínu je z čistého akrylátu dodávající tónu rychlý atak a jasnější zvuk, zatímco černě perleťová verze Nitra z akrylátové a nitrátové směsi disponuje hřejivějším tónem s kulatějšími výškami. Obě varianty budou nabízeny v různých tloušťkách a to jak ve standardní velikosti tak i v podobě menšího typu, jenž tvarově vychází z populárního Dunlopu Jazz III.

Výroční limitovaná edice Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band 50th Anniversary zahrnuje potištěné vinylové a polyesterové popruhy zobrazující členy Beatles v kostýmech z období let 1967-1968 a také trsátkové pakety obsahující 10 kusů o síle 0.5, 0.7 nebo 1 mm. Novinky z produkce D'Addario/Planet Waves by se měly na trhu objevit v průběhu července.

Tagy trsátka D'Addario
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY