Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 31.10.2016 - 00:01

Nové multiefekty Zoom G3n a G3Xn

Japonský Zoom je mezi kytaristy a basisty znám především svými podlahovými procesry nabízejícími širokou paletu zvuků za velmi příznivou cenu. Vlajkovou lodí značky je v současnosti model G5n, který nyní dostává své menší nástupce v podobě multiefektů Zoom G3n a G3Xn, jenž se od svého staršího příbuzného liší množstvím presetů (150 vs 200), počtem efektů v řetězci (7 vs. 9), počtem footswitchů (6 vs. 9) a reálně zobrazených efektů (3 vs. 4).

Modely G3n a G3Xn disponují identickými obvody s 24 bitovými (44.1 kHz) AD/DA převodníky a tedy i stejným zvukovým charakterem jako větší G5n, hlavní rozdíl mezi novinkami představuje integrovaný expression pedál u verze G3Xn, kterému lze přiřadit funkci volume pedálu, wahu, pitch shifteru, ovladače gainu, modulací atd.

Jednotlivé efekty a emulace jsou rozděleny do sekcí Dynamics s kompresory a noise gaty, Filter pro kvákadla a ekvalizaci, Drive s osmi typy krabičkového zkreslení, v sekci Amp najdeme modeling pěti známých aparátů (Marshall JCM 800, komba Fender Twin, Vox AC30 a Mesa Boogie Mark III a zesilovač Bogner Ecstasy) a další pětici ampů (Fendery Bassman a Deluxe, Hiwatt Custom 100, Mesa Dual Rectifier a Orange Graphic 120) lze stáhnout ze stránek výrobce. K výběru je samozřejmě také speaker simulator s pěti boxy od verze 1x12 až po 4x12 a dalších pět kabinetů je k dispozici na webu.

Sekce Modulation obsahuje celkem devatenáct typů modulačních efektů od klasických chorusů, phaserů a flangerů přes tremolo, octaver, pitch shifter až po modulace založené na efektech klonujících oblíbené modely Bosse, EHX, MXR nebo TC Electronic. Pod položkou SFX se skrývají speciální efekty Bomber a AutoPan, nechybí automatický bubeník s 68 patterny a looper s 80-ti sekundovou pamětí.

Sekci Delay tvoří devět typů dozvuku od klasické digitální verze, přes simulaci analogu, páskového echa až po reverse, modulation, dual nebo ping pong delay. Maximální čas je omezen hodnotou 2 000 nebo 4 000 ms podle vybraného typu efektu. Reverb nabízí pět variant hallů (Spring, Plate, Early Reflection, Church a Ambience) s funkcí Tail prodlužující dozvuk do dalšího aktivovaného presetu.

Čelní strana šasi je vyhrazena pro jackový vstup, stereo výstupy z nichž jeden slouží i jako sluchátkový výstup, zdířku Aux In k připojení externího audio zdroje (MP3, sekvencer atd.), USB konektor, hlavní spínač a vstup pro napájecí 9V adapter. Model G3n navíc disponuje i jackem Control In pro připojení expression pedálu.

Multiefekty Zoom G3n a G3Xn nabízejí v dané kategorii podlahových procesorů nadstandardně zpracovanou emulaci efektů a velmi intuitivní ovládání včetně chytře navržených footswitchů, které tvoří trojice vystouplých kovových přepínačů a tři plastové spínače zapuštěné do horní plochy šasi, čímž designéři Zoomu eliminovali nechtěnou aktivaci některého presetu nebo funkce. Novinky se v Evropě představí zřejmě koncem listopadu za cenu cca 165 respektive 185 Euro.

Tagy Zoom Zoom G3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY