Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové kytarové struny od Electro Harmonix

Pod záštitou sloganu Made in the USA by a premiere string manufacturer přichází newyorský výrobce efektů Electro Harmonix s novou řadou strun pro elektrickou kytaru. Edice EHX Nickel-Wound Electric sestává z trojice setů Super Light (.009-.042), Regular Light (.010-.046) a Medium (.011-.048).

Struny s niklovaným vinutím mají hexagonální jádra z karbonové oceli a stejný materiál byl samozřejmě použit i u tenkých nemotaných strun. Kvalita směsi a počítačově kontrolovaný proces vinutí se podle slov zakladatele EHX Mika Matthewse pozitivně odrazily na vyrovnaném tónu s dlouhým sustainem a stabilitě ladění.

Podobně jako např. u konkurenčního D'Addaria je koncový kroužek každé struny lakován jinou barvou, což usnadňuje identifikaci při výměně potahu a firma udává i jednotlivé hodnoty tenze. Tato čísla (v librách i kilogramech) se sice nezdají jako podstatná, nicméně např. pro hráče, kteří si mixují vlastní speciální sady mají svůj význam.

Nehledě na to, že hodnoty pnutí mohou mít v řadě případů souvislost s odporem, který struna klade např. při bendingu. Rozdílnost tenze není dána pouze tloušťkou struny, ale také složením směsi – každá firma dává přednost jiné receptuře a to je také jeden z důvodů, proč průměrově identické sety dvou značek poskytují rozdílný zvukový i hmatový feeling.

Nové kytarové struny od Electro Harmonix ve verzích Super Light, Regular Light a Medium by měly do evropských obchodů dorazit pravděpodobně na přelomu února a března, oficiální ceny pro americký trh byly nastaveny na cca 7 dolarů za sadu.

Rozdíly mezi niklovanými, ocelovými, chromovanými a kobaltovými strunami (značky D'Addario a Ernie Ball, sady 10–46) můžete posoudit na přiloženém videu z produkce známého youtubera Johana Segeborna.

Tagy Electro Harmonix Electro Harmonix Nickel-Wound Electric

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY