Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

D’Addario NS Clip-free Micro Tuner

Za měsíc by se na náš trh měla dostat nová mini-ladička renomovaného výrobce strun a hudebního příslušenství D’Addario a jeho dceřiné společnosti Planet Waves označená NS Clip-free Micro Tuner PW-CT-21. Vyvíjena byla ve spolupráci s designérem Nedem Steinbergerem (basy a hardware Steinberger, Spector atd.). A jak název napovídá, k uchycení na nástroj neužívá pružinový klip.

NS Clip-free Micro Tuner ocení hlavně hráči, kteří nevyžadují klasickou "klipovku" pro ladění více nástrojů, ale dávají naopak přednost modelu, jenž je v podstatě pevnou součástí kytary nebo basy, což je i případ tohoto malého tuneru, vhodného pro nástroje osazené samostatnými ladicími strojky s jistícím šroubem.

Ladička se totiž připevňuje na zadní stranu hlavice do otvoru jednoho z vrutů držících ladicí mechaniky v pevné poloze, takže na rozdíl od klipových verzí ji nezapomenete doma a nehrozí ani její ztráta. Kromě citlivé, rychlé odezvy piezoelektrického snímače reagujícího na vibrace nástroje a barevného, dobře viditelného displeje, nabízí tuner také praktickou vychytávku v podobě integrovaného metronomu.

Ovládání sestává z pětice tlačítek umístěných na horním panelu, které slouží k aktivaci ladičky, změně orientace displeje, přepínání modů tuner/metronom, kalibraci referenčního tónu po 1 Hz krocích v rozpětí 410 až 480 kHz a nastavení tempa v hodnotách 20 až 270 bpm. Nechybí úsporný režim, jenž tuner po 10 minutách automaticky vypne a napájení obstarává knoflíková baterie CR2032.

Cena ladičky D’Addario NS Clip-free Micro Tuner, určené pro ladění akustických a elektrických kytar, baskytar, banja, ukulele nebo mandolíny se na americkém trhu pohybuje okolo 35 dolarů. Do evropských obchodů novinka dorazí pravděpodobně na přelomu dubna a května.

Tagy ladička D'Addario D’Addario NS Clip-free Micro Tuner

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY