Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové činely Paiste ze sérií LTD a Signature

Švýcarský výrobce činelů Paiste, jehož historie sahá až do začátku minulého století, se od šedesátých let řadí spolu se značkami Zildjian a Sabian k lídrům daného segmentu a jeho produkty můžeme najít v arzenálu mnoha světových hráčů. Paiste představil na letošním veletrhu v Anaheimu několik novinek, mezi které patří i nové činely rozšiřující populární série Signature Traditionals, Fast Medium, Giant Beat a přichází také s limitovanou edicí kompletního setu Nicko's Treasures bubeníka Nicko McBraina z Iron Maiden.

Modelová řada Giant Beat se na trhu poprvé objevila v roce 1967 a tento v té době revoluční sound si okamžitě našel zástupy příznivců včetně bubenických hvězd Johna Bonhama, Nicka Masona, Keitha Moona nebo Carla Palmera. V roce 2005 se značka vrátila s reedicí, kterou nyní rozšiřuje o větší crashe Giant Beat Medium Thin o průměrech 19 a 22 palců disponují hřejivým zvukem s temnějším témbrem a silnou projekcí a také šestnáctipalcovou hi- hat s měkčím atakem a detailně prokreslenými výškami.

V roce 1996 zařadil Paiste do svého portofolia řadu Signature Traditionals určenou především jazzovým a bluesovým hráčům a jejímž asi nejvýraznějším protagonistou je Steve Jordan (John Mayer Trio, Saturday Night Live Band, The Blues Brothers, Eric Clapton, Robben Ford, Neil Young). Firma reaguje na obnovený zájem o tuto edici novými modely Signature Traditionals Thin Crash s průměry 17 a 20 palců s plným a transparentním projevem, citlivou dynamickou odezvou a širším frekvenčním rozsahem.

Nové přírůstky v podobě dvojice 18 a 20 palcových crashů s explozivním nástupem tónu, průrazným zvukem a kratším atakem zaznamenala i řada Signature Fast Medium a pro fanoušky bubeníka Iron Maiden Nicko McBraina je připravena limitovaná edice signovaného dvanactidílného činelového setu.

Ten se skládá z modelů Signature Reflector se 14 palcovou Heavy hi-hat a šesticí Heavy Full crashů o průměrech 15, 16, 18, 19, 20 a 22 palců, dvacetipalcového crashe Fast Medium, dvaadvacetipalcových verzí Bell Ride a Heavy China, crash/ridu Rude o velikosti 17 palců a třináctipalcového Heavy Bellu ze série Formula 602.

Sada s označením Nicko's Treasures je ozvláštněna grafikou s mayskou tématikou a piktogramy značícími datum 9. ledna 1983, kdy McBrain absolvoval s britskými ikonami heavy metalu první session a loga značky jsou vyobrazena skriptem Iron Maiden. K dispozici má být pouze 83 setů uložených ve stylových dřevěných bednách.

Tagy Paiste Paiste LTD Paiste Signature

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY