Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Devět činelů Paiste z řady Flat Ride 2022

Od konce šedesátých let, kdy firma Paiste představila první plochý ride činel na světě, je švýcarský výrobce považován za absolutního specialistu v této oblasti. V průběhu desetiletí však byla řada modelů z nabídky vyřazena, což samozřejmě vedlo ke zvýšení cen na bazarovém trhu. Nový začátek přišel v roce 2011 s reedicí nejoblíbenějších modelů Formula 602, která zahrnovala také 20" Medium Flat Ride. Nyní Paiste zahajuje skutečnou ofenzívu činelů typu Flat Ride a představuje celkem devět nových modelů rozdělených do čtyř řad.

Ploché ridy jsou díky absenci vystouplého centrálního zvonu vždy dobře kontrolovatelné a vyznačují se čistým, jemným a suchým zvukem, který se skvěle hodí do akustických žánrů a především do jazzu. Nové modely pro letošní byly zařazeny do sérií 2002, Formula 602, Signature Traditionals a Masters.

K dvacetipalcové verzi Formula 602 Classic Medium Flat Ride nyní přibyly tři Classic Thin modely Flat Ride ve velikostech 18, 20 a 22 palců. Zvuk je lehký a vzdušný s typickou čistotou pro kolekci 602. Stejně jako v minulosti má i edice 2002 dva ploché Medium ridy s průměry 18 a 20 palců. Zvuk bronzové slitiny B8, která se používá k výrobě činelů řady 2002 již více než půl století, je jasný, dostatečně průrazný a hodí se do různých hudebních stylů.

Některým bubeníkům bude určitě známý také model Signature Traditionals 20" Light Flat Ride, který je nyní po více než desetileté odmlce opět k dispozici, a to dokonce společně s větší verzí o velikosti 22 palců. Oba činely kombinují temný základní tón s hedvábně měkkou transparentní odezvou na úder paličky.

Poslední dvě novinky patří k vlajkové flotile Paiste Masters. Dvaceti a dvaadvacetipalcové Medium varianty Masters Dark Flat Ride produkují zemitý, komplexní zvuk s pevnými konturami a nadstandardně hřejivým tónem, čímž optimálně doplňují ostatní modely kolekce Masters Dark.

Oficiální ceny se pohybují v následujících relacích: Paiste Formula 602 Classic Thin Flat Ride 18/20/22 palců – 360, 440, 500 dolarů, Paiste 2002 Flat Ride 18/20 palců – 300, 335 dolarů, Paiste Signature Traditionals Light Flat Ride 20/22 palců – 500, 600 dolarů, Paiste Masters Dark Flat Ride 20/22 palců – 440, 530 dolarů.

Tagy Paiste

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY