Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové signované činely Paiste a crashe Meinl Byzance

V rámci letošního veletrhu NAMM, jenž se letos musel z tradičního areálu v kalifornském Anaheimu přemístit na internet, představila švýcarská značka Paiste novou podpisovou sérii činelů Signature, zaštítěnou muzikanty známých jmen. Zahanbit se nenechal ani konkurenční Meinl Cymbals, který kontroval rozšířením profesionální kolekce Byzance o osm perforovaných trash crashů s průměry 16, 18 a 20 palců.

Činely Paiste, s nimiž špičkoví bubeníci jako Nicko McBrain, Danny Carey, Scott Travis, John Dolmayan, Joey Jordison, Mikkey Dee, Larry Mullen jr., Phil Rudd, Brad Wilk, Tico Torres nebo Stewart Copeland pomáhali vytvářet historii moderní hudby, dostala v případě ročníkové řady Signature 2021 celkem osm přírůstků, navazujících na výroční emisi 30th Anniversary z roku 2019.

Oproti předchozí sérii Light, jsou ale novinky až na jednu výjimku určeny spíše pro razantnější žánry, čemuž odpovídá i jejich zařazení do kategorií Heavy a Power. Nicméně dané doporučení není třeba brát doslovně a je jen na osobních preferencích a vkusu hráče, který typ činelu mu bude vyhovovat. Nabídku tvoří následující modely:

Paiste Signature Power Hi-Hat 14" a 15" – velmi jasný, brilantní a ostrý přednes, výrazná projekce
Paiste Signature Heavy Hi-Hat 14" – jasný, plný, brilantní a transparentní projev
Paiste Signature Power Crash 19" a 20" – velmi jasný, vysoko naladěný tón s plným tělem, dlouhý dozvuk, extrémní průraznost (v katalogu zůstavají i verze 16", 17", 18")
Paiste Signature Power Ride 20" a 22" –  masivní pevný zvuk s dostatkem vyšších frekvencí a čitelným atakem
Paiste Signature Mellow Ride 22" – temnější charakter, příjemné výšky, měkčí projekce, citlivá reakce na způsob úderu, první Mellow Ride Paiste o průměru 22"
 
Efektové trash crashe Meinl Byzance, umožňující posílit zvuk soupravy o méně obvyklé rejstříky, jsou součástí sub-sérií Byzance Brilliant, Dark, Extra Dry a Vintage. Každý činel je ručně tepán z tradiční směsi B20 v tureckých dílnách, disponuje otvory s dvěma různými průměry a vedle standardního využití jsou některé varianty použitelné i metodou stacking. Menší verze jsou perforovány osmi otvory, větší provedení mají o dva otvory více. Případní zájemci mohou vybírat z těchto modelů:

Meinl Byzance Brilliant 16" Trash Crash B16TRC-B – kategorie Thin, bohatý brilantní zvuk
Meinl Byzance Brilliant 18" Trash Crash  B18TRC-B – kategorie Thin, jasný sound s lehce masivnějším objemem oproti B16TRC-B
Meinl Byzance Dark 18" Dark Trash Crash B18DATRC – kategorie Medium, temnější projev s kratším dozvukem, ideální pro rychlé akcenty
Meinl Byzance Dark 20" Dark Trash Crash B20DATRC – kategorie Medium, specikace podobné jako B18DATRC
Meinl Byzance Extra Dry 18" Extra Dry Trash Crash B18EDTRC – kategorie Thin, explozivní rychlý atak, krátký sustain, nižší ladění
Meinl Byzance Vintage 18" Vintage Pure Trash Crash B18VPTRC – kategorie Thin, vizuálně i zvukově unikátní verze s rychlým náběhem tónu a suchým charakterem
Meinl Byzance Traditional 16" Trash Crash B16TTRC – kategorie Thin, flexibilní sound, krátký dozvuk, dostatečný objem tónu, měkčí feeling
Meinl Byzance Traditional 18" Trash Crash B18TTRC – kategorie Thin, specikace podobné jako B16TTRC

Oficiální evropské ceny činelů z kolekce Paiste Signature 2021 startují na zhruba 400 eurech, řada Meinl Byzance Trash Crash začíná na přibližně 280 eurech za Brilliant 16" Trash Crash B16TRC-B a končí u částky cca 450 eur za Byzance Dark 18" Dark Trash Crash B18DATRC.

Tagy Paiste meinl Paiste Signature Meinl Byzance

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY