Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Koncertní souprava Sonor Dannyho Careye z Tool

Bubeník Danny Carey, jistící rytmiku v kalifornských progmetalových Tool, je dlouholetým továrním hráčem značek Sonor a Paiste, což se samozřejmě odrazilo ve výběru jeho současného koncertního kitu a činelů. Základ tvoří set Sonor SQ2, na zakázku osazený vintage mušlemi a korpusy s odstupňovanou tloušťkou stěn, kdy platí: čím menší průměr bubnu, tím silnější stěny. Připraveny jsou tři snare Sonor (2x bronzový + 1x bukový) o velikosti 14 x 8 palců a Remo RotoTom 14". Carey dává přednost činelům Paiste ze sérií Signature, 2002, Twenty a Dark Energy, přičemž jejich konkrétní konfigurace se neustále mění.

Ke stálicím patří fialový Paiste Dry Heavy Ride 22" s čistým zvonivým projevem, 18" Signature Full Crash, 18" Signature Power Crash a 20" Power Crash, 24" China 2002, 22" Signature Thin China, 10" Twenty Series Splash, 8" Dark Energy Splash a stack tvořený dvěma typy China 18" a 11". Oblíbenou hi-hat je Paiste Stewart Copeland Signature 12" a soupravu doplňují nejrůznější zvonky, malé akcentové činely či symfonický gong Paiste o průměru 38 palců.

Elektronickou část reprezentují pady Mandala, Korg Wavedrum, Roland HandSonic, Ocatapad, kontroler Marimba Lumina Gold pro syntezátor Access Virus Indigo, pedály Drum Tech FAT, zvuková karta Universal Audio Apollo X6, počítačový software Native Instruments Battery, modulární custom syntezátor „Tool Box“ a šestnáctikanálový rackový mixpult Neve.

Carey se vyjádřil také ke zmíněné rozdílné síle stěn jednotlivých bubnů: „Mám je odstupňovaně tlustší a pak stále tlustší, jak se těla zmenšují. Zjistil jsem, že tenčí korpusy zřejmě lépe přenášejí spodní pásma, takže tenčí materiál na floor tomech a kopácích produkuje nižší rezonanční frekvence.“

„Když jsem začal používat menší tom tomy, zjistil jsem, že tenčí korpusy mohou znít přebuzeně. Neměly takový říz, jaký jsem potřeboval, abych se dostal přes Adamovy a Justinovy zesilovače. Takže tím, že jsou stěny tlustší, mají průraznější základní pásma a lépe prořezávají vysoké frekvence jejich kytar.“

Tagy Tool Danny Carey Sonor Paiste

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY