Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové činely Meinl pro rok 2022

Stále agilnější německá značka Meinl Cymbals posílila svou nabídku činelů o rozsáhlou nadílku novinek, zastoupených signovanými modely bubeníků Bennyho Greba, Matta Garstky a Luke Hollanda, novou řadou crashů Byzance Polyphonic, do kolekce Byzance Dual Trash přibyla china, rozšířena byla edice Pure Alloy a nových přírůstků se dočkaly i činely ze sérií Pure Alloy Custom a Byzance Traditional.

Crashe Polyphonic Byzance Traditional jsou nyní k dispozici ve velikostech 18“, 19“ a 20“. Tyto expresivní temněji znějící činely s tenkými hranami a rychlou projekcí mají tlustší nelakovaný bell, nabízející další odstín tónu s pronikavým atakem a hlasitostí. Skvěle se hodí pro rock, pop, fusion, funk a další styly, kde je rozhodující explozivní reakce a kratší dozvuk.

Byzance Dual Trash China 18“ má v těle vyvrtány otvory, takže odezva je mnohem rychlejší a zvýšila se i průraznost.
Kratší je také sustain, takže hráč má k dispozici činel, který okamžitě reaguje a pak se stáhne, aby udělal potřebný prostor ostatním činelům v soupravě. Doporučeno pro gospel, pop, funk, R&B i do studia.

Matt Garstka 8“ Temporal Stack I a 10“ Temporal Stack II z edice Artist Concept představují duální činely, tvořené v případě verze Temporal Stack I osmipalcovým splashem Byzance a desetipalcovým splashem identické řady. Zatímco „jednička“ je naladěna lehce temněji, varianta Temporal Stack II má vyšší témbr a skládá se z 10“ chiny Byzance Trash a 10“ Byzance Splash.

Další signatura Luke Holland 10“/12“ Baby Stack sestává z 10“ modelu Byzance Trash Splash na 12“ provedení Classics Custom Trash Splash. Tento stack má obrovský potenciál a je velmi univerzální v mnoha hudebních situacích.

Podpisová hi-hat Benny Greb Crasher Hats 6“ disponuje měkkým projevem a citlivou odezvou a je vynikajícím doplňkem každé sestavy. Charakterem se jedná o jemnou, frekvenčně vysoko položenou hihatku s trochu větším rozptylem.

„Chtěl jsem něco super krátkého, suchého, čistého a vysokofrekvenčního, ale přesto velmi dynamického, co by mohlo v hudbě plnit roli shakeru. Těžko se to shání! Museli jsme tedy vytvořit něco zcela unikátního. Čtyři samostatné činely vložené do sebe. Výsledek je neuvěřitelný. Velmi unikátní zvuk, který se krásně mísí s ghost notami a dalšími subdivizemi, ale dokáže se i perkusivně projevit. Jsou součástí mého zvuku, naprosto je miluju!“, říká Greb.

Meinl Benny Greb Crasher Hats 6“

19“ Byzance Traditional Extra Thin Hammered Crash doplňuje stávající činely této edice, dosud zastoupené verzemi ve velikostech 18“, 20“ a 22“. Tento výjimečný a extrémně lehký crash se vyznačuje rozsáhlým kladívkem tepanými vzory, jejichž výsledkem je temný organický zvuk s širokým rozsahem a dlouhým sustainem.

20“ Benny Greb Byzance Sand Thin Crash z Grebovy signované kolekce Byzance Sand obsahující také osmnáctipalcové crashe Byzance Vintage Sand Medium a Thin. Nový činel s větším průměrem dodává setu těchto hřejivě a muzikálně znějících crashů další zvukový rozměr a nuance.

Edice Meinl Pure Alloy se dočkala několika přírůstků v podobě sedmnáctipalcového medium crashe a nové předkonfigurované činelové sady sestávající ze 14“ medium hihat, 16“ crashe a 20“ ridu. Činely Pure Alloy mají třpytivý, hladký zvuk s nadstandardní projekcí. Díky širšímu frekvenčnímu rozsahu a dynamickým schopnostem jsou ideální pro rock, pop, fusion, R&B, reggae i pro studiovou práci.

Do řady Pure Alloy Custom přidal výrobce čtyři crashe zastoupené modely 17“ Medium Thin Crash, 16“a 18“ Medium Crash a 18“ Medium Heavy Crash. Nyní je navíc dostupná i sada, která se skládá z činelů PAC 14“ Medium Thin Hihat, 18“ Medium Thin Crash a 20“ Medium Thin Ride. Novinek využijí bubeníci, hledající další zvukové možnosti série Pure Alloy Custom.

Tagy meinl Meinl Cymbals 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY