Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 23.07.2015 - 00:01

Nové akustiky ze série Washburn Woodline

Firma Washburn představila na červencovém hudebním veletrhu v Nashvillu šest nových modelů akustických kytar, které rozšíří nabídku oblíbené řady Woodline. Novinky s tělem ve stylu Grand Auditorium zahrnují jak klasické typy kytar, tak i verze cutaway vybavené elektronikou a snímači.

Washburny s označením WLG16S, WLG16SCE, WLG26S, WLG26SCE, WLG66S a WLG66SCE mají horní ozvučnou desku z cedru, který dodává zvuku lehce temnější a příjemně koprimovaný charakter, jenž je ideální kombinací především pro hráče s jemnějším úhozem a prstovou technikou pravé ruky.

Modely s číslem 16 mají mahagonové luby i zadní desku, u verzí 26 je to palisandr a u variant 66 byl na luby použit javor, zadní desku tvoří mahagon s palisandrem a stejným materiálem je polepena i hlava nástroje. Rozeta je zdobena intarziemi z exotického dřeva.

Všechny verze jsou osazeny mahagonovým krkem s palisandrovým hmatníkem, jenž nese 21 pražců a žebrování korpusu je ze smrku sitka. Nultý pražec Graphtech Nubone má šířku 43 mm a menzura činí 25.5 palce. Kobylku tvoří osvědčená kombinace mahagonu a palisandru a o ladění se starají kvalitní, černě chromované strojky Grover Exclusive s převodem 18:1.

Varianty nesoucí v názvu označení SCE navíc disponují preampem a snímačem Fishman Presys+ a ladičkou. Nástroje budou vyráběny výhradně v přírodní povrchové úpravě a továrnu opustí s potahem D'Addario EXP-16 light set Phosphor Bronze 12-53. Ceny v USA by se měly pohybovat od cca 400 (WLG16S) až po asi 700 dolarů za model WLG66SCE.

Tagy Washburn
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY