Přejít k hlavnímu obsahu
Ondřej Pečenka -

Novation Launchkey 25 MK3: Vyplatí se vůbec přejít na novější verzi?

Novation přišel v roce 2018 s již třetí generací oblíbených softwarových kontrolerů. Má ovšem tato verze co nabídnout, nebo se jedná čistě o kosmetické změny již vymyšleného konceptu, na kterém se toho nedá moc změnit? Podívejte se na recenzi.

USB MIDI kontrolerů je na trhu od mnohých výrobců opravdu bezpočet. Také ty od Novation nejsou v této oblasti žádnou novinkou. Firma za celou svou historii přinesla mnoho nových nástrojů k ovládání hudebních softwarů, DAW či VST, z nichž nejikoničtější je zřejmě Launchpad, který si našel místo ve studiích mnoha beatmakerů.

Pozadu nezůstal ani Launchkey, který k možnostem Launchpadu přidal mnoho nových funkcí, z nichž nejzásadnější jsou pochopitelně klávesy – jak už název napovídá. Existuje buď v mini verzi s 25 klávesami, nebo v regulérní velikosti o počtu 25, 37, 49 a dokonce 61 kláves (5 oktáv). Protože takovýchto kontrolerů je ale opravdu hodně, rozhodl jsem se vybrat jako pokusného králíka na recenzi základní, entry-level s normální velikostí kláves.

Jaké jsou tedy novinky ve třetí generaci Launchkey? A vyplatí se tedy ten starý zahodit a začít s tímto? A co přinesl update firmwaru 1.1? Podívejte se na video.

POZOR! Novation Launchkey 25 MK3 můžete vyhrát! Nahrajte včelí samply nebo použijte ty ze stránky Hrajte si s přírodou. Vytvořte písničku a pošlete ji na vcelikapela@kytary.cz. Nejlepší výtvory budou oceněny Launchpadem, Launchkey nebo Lewitt mikrofonem dle vlastního výběru.

Tagy novation Novation Launchkey 25 MK3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Ondrech Alex Péča
Původně z Moravy, t.č. usazen v Praze. Točím a stříhám videa a podcasty pro Kytary.cz, produkčně se podílím na FESTIWALLu a hraju na synthy LIVEka, ať už sám (Bake Lite) nebo v kapele MONSTRA. Motto: "You monsters are people!"
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY