Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 24.05.2020 - 00:01

Nová série kytar Godin Radium

Godin uvádí na trh novou kolekci el. kytar Radium, kombinující vlastnosti firemních sérií Radiator a Stadium, což jinými slovy znamená hybridní využití nestárnoucích konceptů nástrojů Fender Telecaster a Gibson. Edici Radium tvoří verze v provedení Winchester Brown a Carbon Black, které se tentokrát neliší pouze povrchovou úpravou, ale také použitými materiály a snímači.

Verze v transparentní úpravě Winchester Brown má tělo z kanadské lípy (Laurentian Basswood) proložené centrálním mahagonovým blokem a z mahagonu je vyroben i krk, zatímco u lipového korpusu varianty Carbon Black byl mahagonový blok vynechán a při stavbě krku padla volba na odolný stříbrolistý javor.

Lepené krky obou nástrojů nesou palisandrový hmatník o radiusu 12 palců, osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo, ořech široký cca 42.8 mm je ze směsi GraphTech pozitivně ovlivňující rezonanci, sustain a stabilitu ladění. Menzura byla podobně jako u modelů Gibson vyměřena na 24.75 palců.

Radium Winchester Brown disponuje dvojicí humbuckerů Custom Godin s vintage soundem a cívkami krytými niklovanými pouzdry, střední pozice je u obou verzí vyhrazena pro single coil Cajun, který v případě provedení Carbon Black doplňují humbuckery Custom Godin Zebra se silnějším výstupem a agresivnějším projevem.

Do kovového plátu v telecasterovském stylu je usazen pětipolohový nožový přepínač, hlasitost, tónová clona s push/pull switchem a výstupní konektor, jenž je také důvodem, proč destičku oproti předloze kotví k tělu čtyři vruty. Struny jsou uchyceny v jednoduché kobylce typu wraparound s kompenzovanými sedly a jištěním polohy kobylkového segmentu vůči stavěcím šroubům. Hlavice je kryta třívrstvým plastovým plátem a ladění obstarávají celokovové strojky s rozdílným převodovým poměrem (EAD 18:1, GHE 26:1).

Kytary Godin Radium Winchester Brown a Radium Carbon Black bodují kvalitním zpracováním, nadčasovým designem a především zvukovou flexibilitou, umožňující jejich využití v nejrůznějších hudebních žánrech. Cena modelu Winchester Brown byla nastavena na cca 800 dolarů, varianta Carbon Black vyjde na cca 750 dolarů a součástí dodávky je polstrované pouzdro.

Tagy Godin Godin Radium
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY