Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 12.11.2014 - 07:35

Nová modelová řada Fender American Standard 2014

Série kytar a baskytar z řady American Standard se v nabídce Fenderu poprvé objevila už v roce 1986 a od té doby tvoří tato kategorie jednu z hlavních částí portfolia kalifornského výrobce. Nástroje nesoucí toto označení jsou kompletně vyráběny ve Spojených státech a mezi originálními modely patří stále k nejúspěšnějším a finančně nejdostupnějším edicím. Nyní se série Fender American Standard 2014 rozrůstá o nové verze Stratocasteru, Telecasteru a baskytar Dimension.

Klasický třísinglový Fender Stratocaster American Standard bude vyráběn v novém červeném a modrém metalizovaném laku Bordeaux Metallic a Ocean Blue Metallic, kytary jsou osazeny single coily Fender Custom Shop Fat ’50, došlo také k dnes tak populárnímu umělému zestárnutí plastových prvků (knoflíky potenciometrů, kryty snímačů, čepička přepínače a úchyt páky tremola) a nástroje mají tenčí vrstvu laku, což příznivě ovlivňuje rezonanci a sustain nástroje.

Model American Standard Stratocaster HSS dostane kobylkový humbucker Diamond a verze se dvěma humbuckery bude vybavena snímači Twin Head Vintage v chromovaných krytech, disponujících kulatým a plným soundem s třípolohovým přepínačem a trojicí potenciometrů hlasitosti (krkový HB, kobylkový HB a celková hlasitost). Verze HH se na trhu objeví v tříbarevném sunburstu nebo v černém laku - to platí pro kytary s palisandrovým hmatníkem, varianty s hmatníkem z javoru budou nabízeny v bílé barvě Olympic White nebo modré metalíze Ocean Blue.


Fender American Standard Telecaster dostane kobylkový singl Custom Shop Broadcaster a krkový Custom Shop "Twisted", tenčí lak, bronzovou základnu kobylky s novými kameny, detailněji vypracované křivky korpusu a bude k dostání v pěti barvách (červená, modrá a olivová metalíza, černá a sunburst). Verze s dvojicí humbuckerů Twin Head Vintage a zkrácenou kobylkou se představí v odstínech Olympic White, Ocean Blue Metallic, Black a 3-C sunburst.

Stratocastery a Telecastery řady American Standard jsou osazeny krky s příjemným C profilem, rádius hmatníku s 22 pražci medium jumbo činí 9.5 palce, pickuardy jsou třívrstvé, humbuckery mají na horní straně dva úchytové šrouby pro lepší nastavení náklonu vůči strunám a firma se vrátila také ke staršímu, osvědčenému typu ocelových kamenů s vytlačeným logem na dvoubřitých tremolech.Nový model čtyřkové basy Fender American Standard Dimension Bass IV HH s dvojicí humbuckerů Dimension má asymetrický profil krku s proměnlivým radiusem hmatníku (9.5”-14”) pro komfortnější hru levé ruky a nově koncipovanou výztuhu krku Bi-Flex. Do prodeje se dostane ve čtyřech odstínech - červené metalíze, bílé a černé variantě a ve třítónovém sunburstu. K dostání bude i pětistrunná verze v identických barvách.

Obě basy mají menzuru 34 palců (864 mm), krk je uchycen ke korpusu pěti šrouby, nechybí inovované srážeče pro strunu H (pětka) a A (čtyřka), kvalitní kobylka Fender Hi-Mass s chromovanými bronzovými kameny a odlehčené ladicí strojky Fender F. K basám bude dodáván luxusní pevný kufr.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY