Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.07.2015 - 00:01

Nová modelingová komba Vox VX I a VX II

Po úspěšné řadě aparátů Valvetronix přichází firma Vox s dvojicí inovovaných modelingových komb VX I a VX II využívajících nové technologie VET (Virtual Element Technology), která posunuje kvalitu a autentičnost emulace zase o něco blíže ke zvuku reálných elektronkových zesilovačů.

Předzesilovací sekce obou komb nabízí celkem 11 typů simulací (Deluxe CL, Tweed 4x10, Boutique CL, Boutique OD, Vox AC30, Vox AC30TB, Brit 1959, Brit 800, Brit VM, SL-OD a Double Rec), jež kopírují sound notoricky známých aparátů Vox, Fender, Marshall, Matchless, Mesa Boogie, Soldano atd.

Efektová jednotka obsahuje chorus, flanger, phaser, tremolo, analogový delay, páskové echo, pružinový reverb a hall. Veškerá nastavení lze uložit do 11 presetů. Nechybí ladička, tap tempo, sluchátkový výstup, Aux In pro připojení externího audio zařízení a konektor pro footswitch (Vox VFS2 nebo VFS5 - není součástí balení).

Obě komba jsou osazena mosfetovým analogovým koncovým stupněm, který se oproti klasickým tranzistorovým koncům vyznačuje dynamičtějším a pro ucho příjemnějším zvukovým charakterem. Model VX I s výkonem 15 Wattů je vybaven 6.5 palcovým reproduktorem, větší 30-ti wattová verze VX II má 8 palcový měnič. Výkonnější varianta je navíc vybavena USB portem pro přímé nahrávání a editačním softwarem JamVOXIII.

Modelingová komba Vox VX I a VX II jsou ideálními pomocníky při cvičení nebo nahrávání a to za poměrně příznivou cenu. Menší verze by měla v přepočtu vyjít asi na 3 400 Kč a cena modelu VX II se bude pohybovat okolo 5 000 Kč. Obě novinky se na trhu objeví už za několik týdnů.

Tagy vox
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY