Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 21.12.2016 - 00:01

Nová generace akustik z kolekce Art & Lutherie

Tradiční kanadský výrobce Godin Guitars rozšiřuje své nabídkové portfolio o novou generaci elektroakustických kytar z ručně vyráběné kolekce dceřiné firmy Art & Lutherie. Modely s korpusy typu Dreadnought (série Americana), Concert Hall (série Legacy) a Parlor (série Roadhouse) s vestavěnou elektronikou dostaly unikátní polomatnou patinovanou úpravu a nová metoda finálního zpracování dodává kytarám vlastnosti blížící se starým a náležitě vyhraným nástrojům.

Rezonantního a vyváženého zvuku s dlouhým sustainem, plnými basy a hřejivými výškami se podařilo dosáhnout díky kombinace topu z masivního smrku a višňových laminovaných lubů a zadní desky těla. Pro stavbu krku byl použit tvrdý kanadský stříbrolistý javor doplněný palisandrovým hmatníkem o radiusu 16-ti palců, z identického dřeva je i základna kobylky a stabilitu ladění zajišťují společně s otevřenými mosaznými strojky s převodem 18:1 také sedlo a nultý pražec ze směsi Graphtech Tusq.

Verze Americana a Legacy jsou osazeny předzesilovačem Godin Q1T s ekvalizerem a přehlednou ladičkou a série Roadhouse disponuje elektronikou Fishman Sonitone s kobylkovým piezo snímačem Sonicore. Ovládání hlasitosti a tónové clony je skrytu pod horní hranou ozvučného otvoru, takže nijak neruší elegantní design nástroje.

Varianty Americana a Legacy budou vyráběny i ve verzích Cutaway (CW) a Legacy navíc nabídne také dvanáctistrunné a levoruké modely. Nová série akustik z profesionální řady Art & Lutherie bude dostupná v decentních lacích Bourbon Burst, Tennessee Red a Faded Black. První kousky se už začínají objevovat i v evropských obchodech za cenu pod 500 Euro včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy ART & LUTHERIE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY