Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 11.07.2013 - 00:01

Kytary ART & LUTHERIE: sedmkrát jinak a vždycky skvěle

Kanadská firma ART & LUTHERIE patří stejně jako Simon & Patrick, Seagull, Norman nebo LaPatrie pod křídla značky Godin. Nástroje vyrábí ručně v městečku Princeville v kanadské provincii Québec a specialializuje se na akustické a elektroakustické kytary střední třídy. V poměru výkon/cena jsou ve své třídě hodně těžkým hráčem.

Na našem trhu se už před pár měsíci objevilo hned několik značek těchto kytar, mezi nimiž po kvalitativní stránce není žádný zásadní rozdíl. Ve finále tak záleží zejména na individuálních preferencích jednotlivých hráčů.

ART & LUTHERIE 12 Cedar Antique burst / Cedar Antique Burst QI

Obě kytary typu dreadnought, akustická 12strunná kytara Cedar Antique Burst i elektroakustická Cedar Antique Burst QI, mají přední desku z masivního výběrového cedru, luby a zadní desku z 3vrstvé laminované divoké třešně. Krk ze stříbrolistého javoru nese palisandrový hmatník s 21 pražci. Kytara má pololesklý finish Antique Burst, kobylku má z palisandru, nultý a sedlový pražec z umělé slonoviny TusQ firmy Graphtech a přesnou chromovanou ladicí mechaniku. Antique Burst Qi disponuje elektronikou Godin Quantum I: piezzo snímačem, 2pásmovým EQ, ovladačem hlasitosti a ladičkou. Zpracování má precizní, s razantním zvukem a důrazem na střední spektrum.

ART & LUTHERIE Cedar Black / Cedar CW QI

Akustická kytara Cedar Black je kromě základů společných s předchozími kytarami osazena elegantním pololesklým finishem v černé barvě. Cedar CW QI má shodnou elektroniku Godin Quantum I a ve výsledku velmi sytý a vyrovnaný zvuk.

ART & LUTHERIE Cedar Sunrise / CW Folk Cedar Antique Burst QI / AMI Spruce Burgundy QI

Krk elektroakustického dreadnoughtu Cedar Sunrise má krk ze stříbrolistého javoru, pololesklý finish Sunrise a elektroniku taktéž Godin Quantum I. Charakterizuje ji sytý profesionální zvuk, podobně jako u modelu Cedar Antice Burst QI. Odlišná je ovšem elektroakustická kytara AMI Spruce Burgundy QI, typ parlor. Přední desku má z masivního výběrového smrku, luby a zadní z 3vrstvé laminované divoké třešně. Disponuje pololesklým finishem Burgundy a tradiční elektronikou Godin Quantum I. Je to prostě krásný, profesionálně znějící nástroj za rozumnou cenu.

12 Cedar 12 Cedar Antique Burst Ami Spruce QI Cedar CW QI Cedar Sunrise CW Folk Cedar QI
Tagy ART & LUTHERIE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY