Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 11.02.2020 - 00:01

Nová edice PRS S2 McCarty 594

Před čtyřmi lety uvedla firma Paul Reed Smith na trh inovovaný model kytary McCarty 594, vycházející z klasické verze postavené pro Teda McCartyho, bývalého ředitele Gibsonu a mentora, jenž především v začátcích poskytoval cenné rady šéfovi PRS. Nástroj s cenovkou přesahující 4000 dolarů nepatřil k nejlevnějším a značka se proto rozhodla nabídnout příznivcům finančně dostupnější alternativy v podobě nových modelů S2 McCarty 594, S2 McCarty 594 Singlecut a S2 McCarty 594 Thinline.

Všechny nástroje dané série jsou vyráběny v marylandské centrále značky. Zvuk přenášejí dva firemní humbuckery 58/15 “S” v niklovaných krytech, ovládané třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami s integrovanými push-pull přepínači pro rozepínání cívek.

Hardware sestává ze struníku typu stopbar, pevné kobylky tune-o-matic s mosaznými kameny a ladicích vintage strojků opatřených plastovými rondely. Palisandrové hmatníky o radiusu 10 palců nesou 22 středně silných pražců, tradiční polohové intarzie a lemovky hran. Menzura byla vyměřena na 24.594 palců.

S2 McCarty 594 a S2 McCarty 594 Singlecut disponují  krky s plnějším profilem Pattern Vintage a mahagonovým korpusem potaženým javorovým topem. Varianta S2 McCarty 594 Thinline má tělo z jednoho kusu mahagonu a u krku byl zvolen subtilnější profil Pattern Thin.

PRS S2 McCarty 594 a S2 McCarty 594 Singlecut se shodnou cenovkou cca 1700 dolarů se na trhu objeví v odstínech Burnt Amber Burst, Dark Cherry Sunburst, Elephant Gray, Faded Blue Smokeburst, McCarty Sunburst, Scarlet Red a Whale Blue

PRS S2 McCarty 594 Thinline v ceně cca 1500 dolarů bude dostupný v lacích Antique White, Black, Frost Blue Metallic, Frost Green Metallic, McCarty Tobacco Burst a Vintage Cherry. Součástí dodávky je měkké polstrované pouzdro.

Tagy Paul Reed Smith PRS S2 McCarty 594
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY