Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nikdo nemládne aneb jak šel čas s Rolling Stones

Rockoví titáni Rolling Stones jsou na hudební scéně už od roku 1962, ovšem ani po více než 50 letech se nezdá, že by britští veteráni uvažovali o ukončení kariéry. Nepřímo to naznačil i závěr letošního pražského koncertu, kdy se na obrazovkách objevil nápis „Uvidíme se brzy“. Všichni současní členové kapely už překročili sedmdesátku a je s podivem, že i přes svůj věk mají stále dostatek fyzického fondu ke zvládnutí obřích turné.

Nicméně čas a zákony fyziologie platí i pro Stones, což potvrzuje chronologicky uspořádané video vytvořené s pomocí grafického softwaru a fotografií muzikantů, jejichž rysy tváře se plynule mění v návaznosti na rok vydání alb nebo singlů. Kromě čtveřice ve složení Jagger, Richards, Wood, Watts najdete na raných záznamech také bývalé kytaristy Briana Jonese (v RS 1962-1969), Micka Taylora (v RS 1969-1974) a basistu Billa Wymana, který kapelu opustil v roce 1993.

Tagy The Rolling Stones

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY