Přejít k hlavnímu obsahu
Houpací koně
Houpací koně
ahmed -

Nevynechejte: Kovbojové na lože a cesta na Everest

Tento týden se v Praze konají dva večírky, na kterých byste při rozumných dojezdových časech rozhodně neměli chybět. Hned ve středu 4. prosince se v klubu Pilot koná křest debutového alba Nylon Jail, které podpoří také Kittchen a s nimiž své EP Na lože představí i Kieslowski. V sobotu 7. prosince, po odpolední unikátní vinylové burze, můžete vyrazit do Malostranské Besedy na křest šestého, fantastického alba Everest od Houpacích koní, s nimiž vystoupí i Please The Trees a Wild Tides.

Speciální pozornost dlouhodobě věnujeme zejména olomoučtí Nylon Jail. Přestože tato olomoucká kapela vznikla teprve na podzim roku 2011, je v mnohém dál než řada léta na scéně operujících souputníků. Pouhý rok a půl po prvním koncertě a po vizuálně kreativním 3D turné teď křtí debut My Heart Soars Like A Hawk.

Nylon Jail jsou naživo smršť. Klíčová slova jako krvavé stejky, prokouřená whiskey nebo taky senioři, táborák a kudlička. Protože to country prý chtějí dělat klidně do sedmdesáti – snad i proto, že jedině v tomto žánru můžou vypadat pořád tak sexy. Střetnutí Davida Sylviana a Depeche Mode, Johnyho Cashe a Nine Inch Nails tepe nahrávkou, a tak srdce může kroužit jako jestřáb a nechat se nést na křídlech Nylon Jail.


Vzhledem k jejich dlouhodobému přínosu hudební scéně si však ještě větší vavříny zaslouží ústecká kapela Houpací koně, sdružená kolem jejich frontmana Jirky Imlaufa. Jejich novinka Everest je dotekem reálných prožitků a ve své naléhavosti jde až na krev. "Točili jsme ji letos v pozdním jaru na zapomenutým a zaprášeným místě, o kterým se nám ani nezdálo, místě jak stvořeným pro to, aby v něm Elvis nahrál In the Ghetto. Těch deset písniček skládá dohromady příběh o tom, že vylízt na vysokou horu se musí zkoušet, i když to klouže, nemáte dobrou výstroj a vypadá to na omrzliny. Jsou v něm poslední tři roky plný padání na hubu a zvedání na nohy. Tam, kde končí předchozí Hotel Palace, začíná Everest. Od začátku jsme chtěli, aby to byl jeden kus, propojenej podobnym pocitem, deska jako povídka, kde jednotlivý písně jsou její odstavce. Zatažený nebe a tohle město jako antiutopický kulisy z Blade Runnera," říkají Houpací koně.

Tagy Houpací koně Nylon Jail koncerty

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY