Přejít k hlavnímu obsahu
Tomáš Kejmar - St, 04.09.2013 - 00:01

Nenápadná bednička Hartke Kickback 12

Na první pohled si ho ani nevšimnete. Pokud ho uvidíte postavené v rohu zkušebny, řeknete si, OK, to je obyčejné basové kombo. Tento dojem se ale rázem změní, jakmile do něj zapojíte svou baskytaru.

Hartke Kickback 12 svými rozměry tak nějak zapadá do představ o 120W basovém kombu. Překližková okobercovaná ozvučnice o rozměrech 47x39x40 cm je v zadní části zkosená symetricky zespodu i zezhora, dá se tedy položit jako odposlechové monitory. Mezi zkosením se nachází oplastovaný basreflexový otvor. Digitální zesilovač s výkonem 120W je umístěn v horní části, zezadu je vybaven masivním hliníkovým žebrovaným chladičem, a s reproduktorem je propojen krátkým jackem. Ten se dá jednoduše vypojit a zesilovač můžeme použít s jiným reproboxem (min 8Ω).

Zabudovaný dvanáctipalcový tovární reproduktor Hartke 12XL6 má hliníkovou membránu, která podporuje čistotu a údernost zvuku, a je dimenzovaná pro výkon až 150W při 6Ω. Reproduktor je chráněn solidní černě lakovanou mřížkou s logem Hartke a nápisem Kickback.

Ovládací panel zesilovače obsahuje úplně vlevo jackový vstup pro nástrojový kabel, hned vedle něj je ovladač celkové hlasitosti Volume. Dalším prvkem je otočný ovladač Shape, který se aktivuje vlevo umístěným spínačem. Na ovladači Shape si můžeme nastavit tónovou frekvenci, kterou chceme vytáhnout. Funguje opravdu přesně a dodává zvukovým možnostem komba další, velice praktický rozměr pro úpravu tónu. Další tři otočné ovladače patří klasickému ekvalizéru ve složení basy-středy-výšky. Tyto korekce pracují v obou směrech, jak do plusu, tak do mínusu celkem spolehlivě.

Poslední v řadě jsou dvojice výstupů - výstup XLR pro přímé propojení s aparaturou či mixem a sluchátkový výstup velký jack pro tiché cvičení. Řadu uzavírá hlavní spínač napájení.

Hartke Kicback 12 patří k těm basovým kombům, které dokážou plně využít výkon svého digitálního zesilovače. Ani při vytočení všech ovladačů na maximum se zvuk nezkreslí a věrně reprodukuje nastavené hodnoty. Díky jednoduchému nastavení je práce se zesilovačem rychlá a účelná. Celkový zvuk komba je hutný a sytý, bez přebytečných rušivých frekvencí. Kickback je dobře použitelný jak pro rockovou, tak i pro popovou baskytaru. Díky svému tvaru se dá použít i jako basový odposlech, v případě zapojení výstupu přímo do mixu/zvukové aparatury. Jistě existuje spousta dokonalejších přístrojů, ale Hartke Kickback si vás získá svou jednoduchostí a přímočarým "tahem na bránu". V tom spočívá největší kouzlo téhle nenápadné bedničky.

Victor Wooten má Hartke rád...

Tagy hartke basove kombo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Tomáš Kejmar
Absolvent Střední průmyslové školy Strojnické v Praze, už od mládí tíhl k muzice. Hraje na kytaru, baskytaru a tenorové banjo. Od školní kapely se dostal až k tvorbě písňových textů (Denisa Kubová, Miluška Voborníková, David Král, Sunny..). Hrál v několika rokenrolových kapelá…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY