Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

Nechte zpívat Mišíka aneb 70 let hudební legendy

Rocker s duší básníka oslaví 8. března 2017 sedmdesátiny. Jako pocta k jeho narozeninám vzniká film Nechte zpívat Mišíka, který bude mít premiéru ve stejný den v kině Bio Oko. Tvůrci filmu vyhlásili přes portál Hithit.cz sbírku, ve které je možné film podpořit zakoupením podepsaného DVD nebo například vstupenek do kina.

Kdo by neznal jeho Láska je jako večernice nebo Slunečni hrob? V dnešní době mohou tyto tyto krásné texty znít v českých klubech a v dalších koncertních prostorách, ne vždy to však bylo jednoduché. Název filmu Nechte zpívat Mišíka odkazuje na dobu, kdy se na holešovických zdech objevoval stejný nápis, neboť Vladimír Mišík měl v 80. letech zákaz koncertní činnosti. Na jeho koncertech holt zazněly písně, které nebyly schváleny tehdejším komunistickým režimem.

V roce 1968 založil Vladimír Mišík spolu s jedním z našich nejlepších kytaristů Radimem Hladíkem skupinu Blue Effect, ze které posléze odešel do další slavné kapely – Flamenga. Zde natočil úspěšné album Kuře v hodinkách na texty básníka Josefa Kainara. Básnická tvorba je mu ostatně velice blízká, kromě jeho vlastních poetické tvorby zhudebnil například texty Václava Hraběte nebo Jiřího Dědečka a v roce 2014 vydal výběrové album Královský večer, které je zaměřeno čistě na balady.

Důležitou součástí jeho muzikantského života je také obklopení se špičkovými hudebníky. Ať to již byla dřívější spolupráce například s Petrem Skoumalem, Ivanem Myslikovjanem a Janem Hrubým nebo současná s Pavlem Bohatým, Vladimírem Pavlíčkem a třeba Jaroslavem Olinem Nejezchlebou, všichni se bezesporu řadí mezi naše nejlepší muzikanty, kterým dával a dává Vladimír Mišík ve své tvorbě a při koncertech velký prostor.


Tagy Vladimír Mišík

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY