Přejít k hlavnímu obsahu
 Leitmotivem příběhu mého nového klipu se stala bonsaj, která symbolizuje život. Můj život. | Foto: Marek Reinoha
Leitmotivem příběhu mého nového klipu se stala bonsaj, která symbolizuje život. Můj život. | Foto: Marek Reinoha
Michaela Ryzáková -

Nebejt v tom sám je někdy fajn

Jiný díly, song, který byl inspirován životem. Tři velké díly mého života, kterými jsou psaní písniček, zpěv a hra na violoncello. Se skvělými lidmi a muzikanty jsem ve velmi krátkém časovém úseku dala dohromady obsáhlý repertoár, a po pár koncertech, třeba v krásném Balzám Café v Písku, jsme společně vybrali pět songů, které jsme se rozhodli natočit.Nebyl to lehký výběr, ale vybrali jsme tak, aby to bylo pestré. A hodně jsme cvičili.

Pro některé z kapely to byla natáčecí premiéra. Pro mne sice ne, ale i tak jsem se pořádně připravila. Vynikající kytarista, Honza Sládek, občas asi známější jako JdG, se ujal produkce a vybral svoje rodné studio MKP v Českých Budějovicích. Tam jsme se potkali s Petrem Michalem, který dal nahrávce zvuk a natáčení hezkou atmosféru.

Hodně pomohla zvuková režie Petra Novotného, který si nakonec se mnou i zazpíval druhé hlasy, třeba právě v písni Jiný díly. K té jsem za pomoci bubeníka Jiřího Vojty a kameramana Tomáše Poláka natočila také klip. Klip, který pro zasvěcené celkem přesně mapuje moje životní hledání. Ale myslím, že příběh o hledání toho druhého známe všichni. Nebejt v tom sám je určitě fajn, to asi zná každý.

Tvorba videoklipu nebyla vůbec jednoduchá a prošla si pořádnými porodními bolestmi. Ale je tady!! Přes veškeré potíže, ať už personální změny, či technické komplikace, se nám s pány povedlo vytvořit krásné dílo, které svým příběhem perfektně vykresluje poselství písně. Leitmotivem příběhu se stala bonsaj, která symbolizuje život. Můj život. Můžete ji pěstovat zavřenou ve zlaté kleci v péči partnera, který si ji neváží, anebo ji dát svobodu, aby se mohla nadechnout. A růst, svobodně dýchat. Samotná, nebo třeba v náručí toho pravého. V průběhu natáčení videoklipu se podobný příběh udál i v mém soukromém životě. Aniž bych to čekala, i já našla toho pravého. Píseň je tak opravdu autentická.

Píseň Jiný díly je pilotní singl z připravovaného EP. Následovat bude natáčení videoklipů k dalším songům. Všechny písně jsou inspirovány životem, pravdivými příběhy a reálnými osobami. Nahlédnout je můžete tady.

Na koncertě s kapelou. | Foto: Lucie Keřková

Píseň Chrám je napsána pro Davida Stypku, jehož tvorba mi učarovala a tahle píseň je moje vyrovnání se s jeho nečekaným odchodem, pokud se s tím vůbec vyrovnat lze. Máš co ti schází je píseň, která pojednává o přerodu kluka v muže, o přerovnávání jeho priorit a pohledu na svět. Ty a já je píseň o jedné velké lásce s pilotem, které však přistřihla křídla velká vzdálenost. A konečně poslední píseň, Pod retuší, je příběhem osamělé ženy a nesmělého může, kteří touží po lásce. Ona nešťastná, on bázlivý. Oba navenek předstírají, že jsou v pohodě, ale vnitřně se zžírají. Ale tak, jako u většiny příběhů, i tento bude mít šťastný konec.

Nikam nespěchám a postupně připravím písně i jejich živé podoby. Já, spolu s mou kapelou, se moc těšíme na všechna ta setkání, která nás s vámi čekají.

Jaký je příběh spojený s vaší aktuální hudbou? Podělte se s námi a napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Misha Ryzak Michaela Rezáková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Misha Ryzak
Zpěvačka a violoncellistka. Hru na violoncello jsem studovala na Pražské konzervatoři, Akademii múzických umění v Praze, ale také na Victoria University v kanadském Torontu. Již od dětství jsem cítila velkou potřebu zpívat, avšak dlouho jsem tuto svou dovednost tajila. Prošla…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY