Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Po, 19.05.2014 - 00:01

Nalejme si čistého zvuku: na český trh přicházejí LEWITT

Až do teď by u nás zájemci o produkty LEWITT sháněli marně. High-end mikrofony tohoto rakouského výrobce ale budou k mání i na českém trhu už od 20. května. Tato stále populárnější značka tak vyplní poptávku po kvalitních, uživatelsky přístupných a technologicky velmi vyspělých mikrofonech s širokým polem využitelnosti.

Zakladatelem značky LEWITT je rakouský vizionář Roman Perschon. Ten využil letité zkušenosti nasbírané na pozici produktového manažera u světového výrobce mikrofonů a rozhodl se naplnit svou vlastní vizi. Procestoval celý svět a postupně sestavil tým odborníků toužících po podílení se na vyvinutí nové značky high-end mikrofonů.

Po sestavení kompletního týmu, několika letech dlouhého vývoje a po veškerých testech prototypů přišla parta okolo Perschona s novou řadou mikrofonů LEWITT, které v roce 2010 způsobily poprask na hudebních veletrzích ve Frankfurtu a Anaheimu. Spousta profesionálů z hudební branže si s nadšením vyslechla Perschonovu prezentaci a úzkému provázání produktů LEWITT s hudební scénou už nic nebránilo. Od té doby se produkty LEWITT stávají stále oblíbenějšími mezi muzikanty, producenty a zvukaři po celém světě.

Progresivní odpálení produktů LEWITT a jejich rychlá obliba mezi různými hudebními špičkami, rozhodně svědčí o kvalitě, jaké se Perschonovi podařilo dosáhnout. Třeba takové studio Atlantic Records, jehož tradice se datuje již od roku 1947 a kterým prošli umělci jako Missy Elliot, Phil Collins, Skrillex nebo Bruno Mars, dnes jede výhradně přes mikrofony LEWITT. Dále lze mezi oficiálními tvářemi značky nalézt obrovské množství světových producentů, skladatelů, zvukařů, kapel i jednotlivých hudebníků. Namátkou třeba DJ Steve Aoki, Rick Camp (zvukař Jennifer Lopez, Madonny, Beyoncé a dalších), Jared Gosselin (producent Macy Gray, Floetry, KRS) a spoustu dalších.

Produkty značky LEWITT jsou jednoduše rozděleny do čtyř hlavních sekcí, z nichž každá pokrývá část spektra využití mikrofonů. S LEWITTem tak lze kompletně vybavit pódia, profesionální studia, kapely, společenské akce a veškeré další události, kde je potřeba zajistit perfektní zvukovou produkci.

Typy mikrofonů lze celkem dobře porovnat díky videím umístěným na oficiálním LEWITT youtube kanálu. Rozdíly mezi jednotlivými mikrofony lze zřetelně slyšet u několika totožných vokálních a kytarových linek. Za pozornost také stojí, jakým způsobem nabírají mikrofony LEWITT zvuk bicích. Více informací najdete zde.

Tagy Lewitt
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY