Přejít k hlavnímu obsahu
Rabea Massaad, foto: archív umělce
Rabea Massaad, foto: archív umělce
Jan Hamerský - Út, 24.07.2018 - 08:00

Nakládat jak Rabea Massaad

V Praze-Modřanech letos máte velkou šanci zahlédnout povědomé afro. Na Music Festiwall totiž zavítá i s kapelou Toska osobitý doprovodný kytarista Rabea Massaad. Znáte z youtubu.

Co si asi tak myslet o chlapíkovi, který si závěr jednoho coveru magora Moracchioliho ukradl pro sebe a v Riff Wars si Jareda Dinese i s Ryanem Brucem namazal na hmatník? Brit Rabea Massaad, kytarista-youtuber a tvář Chapman Guitars letos oslavil třicátiny. Platí za jednoho z nejosobitějších hráčů.

Dřív než ke kytaře, na níž hraje od patnácti, se Rabea v osmi letech dostal k bicím. Z jeho hry je to ostatně dodnes slyšet. Žádné fádní vyšlehávání arpeggií, nezaměnitelný korpus proložených riffů s rajcovním uskřípnutým ocasem. To z Rabey dělá ideálního spoluhráče. Nepředvádí se, pracuje pro tým, a přesto se prosadí. Vzácnost mezi sebestřednými youtubery, kteří si v Guitar Pro skládají další virtualitu, v níž hrají hlavní roli oni a jejich zvláštní soubor schopností dělající z nich noční můru internetu.

Massaad si také prošel dvěma poměrně úspěšnými kapelami. EP Catalyst od Dorje se 7. listopadu 2015 umístilo jako první v UK Rock Chart na iTunes. Výborně si vedla i druhá Massaadova kapela Toska. Jeden čas byla první v Bandcamp Global Chart 2016. Z obojího měl určitě obrovskou radost kytarář a taky youtuber Rob Chapman, který se proslavil tím, že nechal své fanoušky kecat do toho, jak by podle nich měl jeho signature kytara vypadat. Tvar, materiály, mechanika, vybavení – nic není tabu. S ním „Bea“ úzce spolupracoval na vývoji signature modelů ML-1BEA a ML-3BEA.

Nejméně jednu z nich určitě budete moct vidět v akci a bude k ní i vyčerpávající komentář. „Bea“ totiž letos zavítá do pražských Modřan na Music Festiwall (7. až 9. září 2018). Odehraje koncert s Toskou a na výstavišti otevře i vlastní dílnu s aparáty Boss Katana.

Tagy Music Festiwall Tosca Rabea Massaad

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY