Přejít k hlavnímu obsahu
Michal Pavlíček, zdroj: Festiwall
Michal Pavlíček, zdroj: Festiwall
redakce -

Festiwall hostí legendární hudební pořad Na Kloboučku

Hudební pořad Na Kloboučku, který ovlivňoval dvě hudební generace muzikantů a hudebních fanoušků, se vrátí velkým koncertem. Silné okamžiky živých televizních vystoupení předvedou původní hudebníci v rámci čtvrtého ročníku Festiwallu, který proběhne 6. až 8. září 2019 v modřanském areálu Kytary.cz. Pozadu nezůstaneme ani my s Frontmanem. Na Festiwall ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů připravujeme řadu podnětných panelových diskuzí.

Na pódiu se během speciálního koncertu Na Kloboučku LIVE vystřídá dvacítka předních sólistů a hráčů v čele s Danem Bártou, Kamilem Střihavkou, Bárou Basikovou a dalšími. Nebude to však pouhé vzpomínání. Průvodci pořadu Michal Pavlíček a Ondřej Konrád na pódium pozvou i zástupce mladé generace. „Projekt Na Kloboučku dokonale sjednocoval špičku české scény. Díky tomu má nezastupitelné postavení v hudební historii a dodnes je vnímán jako nejúspěšnější hudební formát, jaký tu kdy kdo vytvořil. V rámci vystoupení Na Kloboučku LIVE u nás zazní živě ty nejlepší pecky historie pořadu v podání rezonujících jmen naší hudební scény,“ říká promotér festivalu Filip Černý z Kytar.cz.

Základ kapely bude podle něj tvořit Michal Pavlíček s původní rytmikou: bubeníkem Jiřím Zelenkou a baskytaristou Jiřím Veselým. K nim se postupně přidají frontmani jako Dan Bárta, Kamil Střihavka, Bára Basiková nebo sólisté jako Ondřej Konrád, Mirek Chyška, Jaroslav Gabriel či Michal Nejtek.

„S Michalem Pavlíčkem jsme se dohodli, že celým program Na Kloboučku LIVE posuneme do současnosti. Takže původní rytmiku vystřídají i muzikanti mladší generace basista Maťo Ivan a bubeník Michal „Kolouch“ Daněk a postupně představíme nové tváře, jako například zpěváka Davida Stypku nebo kytaristu Adama Krofiana z The Atavists. Jednotlivá další jména tehdejší sestavy i té nové budeme postupně odtajňovat na našich sociálních sítích,“ doplňuje Černý.


Koncerty na místě doplní prezentace atraktivních nástrojů, semináře, besedy a workshopy slavných vystupujících muzikantů. Stejně jako v prvních třech ročnících bude i letos patřit první, páteční festivalový den a večer hlavně dětem a rodičům. Věnovat se jim budou odborníci a hudebníci včetně písničkáře Voxela s kapelou. Děti si v doprovodném programu budou mít možnost prohlédnout pódium, zajít na koncerty nebo se účastnit pořadu Rádia Junior s názvem Jak nedělat rádio.

Panelové diskuze zaměřené na vzdělávání hudebníků připravuje Svaz autorů a interpretů ve spolupráci s redakcí Frontmana. Dozvíte se na nich mj. to, jakým způsobem politika ovlivňuje hudbu a co udělat proto, abyste za svou hudbu dostával peníze nebo jak svou hudbu dostat do médií a filmu.

Pořadatelům se rovněž rozrostla veletržní část akce, včetně výstavy exkluzivních nástrojů nebo ukázky novinek pro Dje a producenty. „Budou u nás k vidění limitované či jinak speciální edice značek nejrůznějších nástrojů, přičemž většina z nich bude v ČR poprvé v historii,“ popisuje Černý.

Tagy Music Festiwall Festiwall 2019

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY