Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 17.07.2014 - 12:16

Nahrávejte s Mesa Boogie CabClone

Mesa Boogie inzeruje na svých stránkách novinku, která v sobě spojuje cabinet simulator, D.I.Box, sluchátkový zesilovač a výkonovou brzdu. Zařízení nese označení CabClone a je určeno především pro tiché nahrávání kytary s plným využitím elektronkového zesilovače.

V klasickém řetězci nástroj/aparát/box/mikrofon a zvuková karta (mix nebo mic. preamp) lze v tomto případě nahradit bednu a mikrofon CabClonem - zabudované rezistory a emulační obvod nám umožní nahrávat na vytavený zesilovač i v domácích podmínkách, aniž bychom rušili okolí přehnaným hlukem.

U Cabclone se nabízí i možnost použití se zapojeným kabinetem, kdy lze signál nabírat jak mikrofonem, tak zároveň přímo ze simulatoru a výsledný zvuk smíchat podle libosti.

Zapojení bez použití boxu je velmi jednoduché - silový kabel z výstupu zesilovače zapojíme do vstupu CabClone, integrovaná brzda se postará o ztišení signálu aniž by trpěl výkonový stupeň zesilovače a symetrickým XLR výstupem jdeme přímo do nahrávacího zařízení.

Na předním panelu nastavíme jeden ze tří modelů simulace (otevřený, uzavřený a vintage box) a DI Level v rozsahu -30 až +4 dB (mic, inst, line) a to je v podstatě vše. Pokud to situace vyžaduje, tak na hlavním panelu je k dispozici i dvojice minipřepínačů pro odpojení země a otočení fáze.

Pro společné použití emulatoru v CabClone a kytarového boxu využijeme XLR výstupu (mix, zv. karta) a konektoru Thru (box). Tento způsob zapojení je možné aplikovat např. i na koncertech, kdy XLR signál míří do pultu a výstup Thru krmí kytarovou bednu určenou pouze pro odposlech.

Tím ale možnosti využití nekončí - na zadní straně přístroje najdeme také výstup na sluchátka a nezávislý linkový výstup s citlivostí +4 dB, který není ovlivněn kompenzačním obvodem, takže jej lze používat jako Slave Out pro další zesilovače atd.

Mesa Boogie CabClone má být dostupný ve třech variantách (označeno vždy na spodní části zadního panelu) - vybírat budete podle impedance výstupu vašeho aparátu, tzn. 4, 8 nebo 16 Ohmů. Maximální výkon zesilovače by neměl překročit 100 W. Zařízení je koncipováno jako pasivní, takže odpadá nutnost napájení a další kabeláže.


Základní specifikace:

Varianty: 4, 8 nebo 16 Ohm, max. 100 W
Emulace boxu: Open-Back, Closed-Back, Vintage Closed-Back
Výkonová brzda: max. 100 W, po zasunutí jacku do výstupu Thru je brzda odpojena
Vstup: 1x jack
Výstupy: Thru jack (box), XLR - simulace, Line Out (bez sim.), sluchátka
DI Level: plynule nastavitelný od -30 do +4 dB
Phase Switch: Normal nebo Reverse (180°)
Ground Lift Switch
odnímatelný stojánek
rozměry: 17 x 16.3 x 5.9 cm
hmotnost: 1.04Kg (včetně stojánku)

Tagy mesa boogie
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY