Přejít k hlavnímu obsahu
Petr Pinker - Út, 31.01.2017 - 12:00

Naděje na lepší zítřky

Jen málo stačilo ke zrodu nového nápadu, vyslyšel svou potřebu pomáhat druhým. Ve chvíli, kdy jsem uviděl výzvu zapsat se do registru kostní dřeně, měl o dalších krocích naší kapely Emoce téměř jasno.

Registr jsem jako dárce podpořil hned. To bylo to nejmenší, čím jsem mohl přispět. Za dva týdny mně pak přišel děkovný mail s aktuálním počtem 68 tisíc dárců. Nad tím množstvím jsem se hned pozastavil a rozhodl se s dalšími členy kapely najít dárců víc. Sedl jsem ke kytaře a napsal píseň Naděje.

V tu dobu jsme už s kapelou byli domluveni na spolupráci s Borisem Carloffem. Chtěli jsme s ním zkusit jeden song, abychom věděli, na čem před nahráváním druhé desky jsme. Ještě ten večer bylo rozhodnuto, že natočíme právě Naději. Spojení s registrem bylo na světě – a naše kapela formou této písně přidala pomocnou ruku na jeho podporu.

Teď k Naději připravujeme také klip. Jsme ve fázi, kdy s Jirkou Andrlem vybíráme scénář. A můžu prozradit, že příběh se určitě nebude odehrávat v nemocničním prostředí. Chceme oslovit lidi tak, aby se sami rozhodli pomáhat a naplno začli projevovat svou srdečnost. Nechceme v klipu ukazovat, že jsou mezi námi ti, kteří pomoc opravdu potřebují. To přece všichni víme.

Vážnost tématu je nezpochybnitelná. Proto k němu přistupujeme s veškerou pokorou. V úvodu se budeme diváky snažit přitáhnout zajímavými obrazy a v průběhu chytit za srdce. Závěr ale bude nejpodstatnější. Ten by měl dovést k zamyšlení každého, kdo se dívá. V registru je totiž pouze jediná možnost. Možnost někomu zachránit život.

Všichni jsme nadšení z toho, jak se nám kapelu daří posouvat neustále kupředu. I když neustálá aktivita není vždy úplně jednoduchá. Máme občas den, kdy se místo zkoušky jen dohadujeme, ale snažíme se být ve vzájemném chování profesionální a sdělovat si výtky i nesouhlas slušně. O to větší legrace je, když si dáme pár piv, to si jdeme po krku.

Kolik lidí nakonec klip k dobrosrdečnosti přiměje začneme počítat koncem února. To bychom měli klip zveřejnit. Víra v pomoc a dobrý skutek nás žene dál.

http://www.emoce.net/
https://cs-cz.facebook.com/emoce.net/
http://www.kostnidren.cz/

Tagy komunita Emoce
Zpěvák kapely Emoce. Nejbližší koncert: 10.2. Daruj naději na život - charitativní ples, Plzeň 11.2. Chapeau Rouge, Praha
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY