Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #87: Jan Gregar

Mladí ladí jazz slaví patnáctileté výročí a k němu na 28. října připravili velkolepou nadžánrovou akci v pražské Holešovické tržnici s řadou velkých jmen a zajímavých spoluprací. O tom, co všechno uvidíme a uslyšíme, ale i jak a kde se vzala myšlenka založit jazzový festival pro mladé lidi nebo o tom, jak to všechno udržet čerstvé a jít dál, jsem si povídal s hlavou a duší festivalu Janem Gregarem.

Rozhovor o všem, co je fest.

Jan Gregar je spoluzakladatel a CEO Nerudného festu, absolvent politologie, který se zamiloval do jazzu. Jednoznačný zastánce motta organizace: „Měníme svět hudbou“. Podporovatel aktivní občanské společnosti, fanoušek francouzských sýrů a obecné lidské odpovědnosti jednoho k druhému. Nerudný fest je vedle festivalu Mladí ladí jazz organizátorem festivalů Praha žije hudbou, Student festu a Koncertu pro budoucnost (17. listopadu na Václavském náměstí). Každoročně také vyhlašuje hudební soutěž pro mladé muzikanty Jazzfruit, podílí se na vzdělávání ve školách s projektem Timbalooloo do škol nebo organizuje workshopy pro rodiče s dětmi či pedagogy.

 
Podcast podporuje LD Systems.
 
Sledujte podcast na Instagramu.
Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jan Gregar Mladí Ladí Jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY