Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #54: Dušan Svíba

Pořádá jeden z nejlepších a nejmilejších tuzemských festivalů Colour Meeting v Poličce a ve své agentuře Earth Music zastupuje mnoho umělců, zejména zahraničních. Dušan Svíba má nebývalé zkušenosti s bookingem a promotérstvím, ale nejvíc ho podle mě charakterizuje jeho neutuchající hlad po nové hudbě a neustálé hledání talentů napříč žánry. Jak sám říká, nahrávky, které už zná, téměř neposlouchá.

Rozhovor o tom, jak jít stále dopředu.

Považuji Dušana za jednoho z nejzajímavějších lidí, které jsem měl možnost při své hudební práci poznat. Rozhovory s ním jsou vždycky podnětné, i když nemusíte souhlasit se vším, co si myslí. Když ho ale vnímáte pozorně, vždycky vás učaruje čistá a upřímná láska k hudbě a zůstanete okouzleni tím, jak ve svém přístupu ke všemu, co dělá, neustále hledá nové cesty a vyhýbá se zamrznutí v komfortní zóně.

Dušan Svíba je booking agent a zakladatel agentury Earth Music. Zároveň je zakladatelem a uměleckým ředitelem festivalu Colour Meeting. Působí v dramaturgické radě SoundCzech a v grantové komisi pro alternativní hudbu Ministerstva kultury. Je zakládajícím členem MMF ČR (Music Managers Forum – asociace hudebních manažerů a booking agentů v České republice).

V hudební branži začínal jako muzikant (mimo jiné v kapele Dunaj). S bookingem začal v roce 2001 u Idy Kelarové, v letech 2002-2016 působil jako booking agent, manager a tour manager skupiny Terne Čhave. Jako booking agent dále pracoval pro řadu dalších českých umělců (například Al-Yaman, Zuzana Lapčíková, Květy, Tomáš Kočko a další). V současnosti jsou to Frankie & The Deadbeats, Terne Čhave, Invisible World a další.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Dušan Svíba Earth Music Colour Meeting SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY