Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - Po, 07.06.2021 - 08:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Dan Dudarec (Minority Records)

Minority Records patří k nejrespektovanějším domácím labelům s jasnou a sofistikovanou vizí. Má v katalogu velice rozmanitou řádku umělců, jimž věnuje obrovskou, řekl bych na naše poměry až nadstandardní péči. Stejnou ovšem věnuje i přípravě a výrobě pro vydavatelství stěžejnímu nosiči – vinylové desce.

Dan Dudarec, majitel a kurátor, je tichý, milý a „britsky” vtipný muž, jehož láska k hudbě a umění je v podstatě nekonečná.

Poslechněte si rozhovor o kvalitě umělecké i řemeslné a o tom, jak by měl a mohl vypadat ideální soulad mezi hudebníkem a vydavatelem.

Minority Records je hudební vydavatelství zaměřené na vydávání fyzických hudebních nosičů rozličných žánrů, převážně soudobé elektronické hudby, s přesahem do vážné i jazzové hudby. V katalogu najdete taková jména jako Hidden Orchestra, Floex, Khoiba, Manon Meurt, Beata Hlavenková nebo Zabelov Group.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Minority Records Dan Dudarec

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY