Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Muž z Floridy použil cizí kreditní kartu, aby si koupil 11 Gibsonů Les Paul

Muž z Floridy se musí skrývat před policií poté, co si prostřednictvím kreditní karty starší ženy koupil přes web reverb.com a obchod The Guitar Attic celkem 11 kytar Gibson Les Paul Standard a další hudební vybavení, včetně lampových zesilovačů Marshall JCM 900, bicí soupravy nebo několika 4x12 kabinetů Mesa Boogie a Marshall. Cena velkorysé bazarové „sbírky“ se nakonec vyšplhala na 17000 dolarů.

Podle úřadu šerifa okresu Volusia County získal 49letý Mystery Shiloh Demarest přístup ke kreditní kartě 78leté ženy v jejím domě, když se starala o svého nemocného manžela. Demarest z nákupů nejprve obvinil svou přítelkyni, ale následně slíbil, že vše vrátí a chybu napraví, což neudělal. Náruživý „muzikant“ a důchodkyně později ztratili kontakt, nicméně ženě se pomocí webu StorageTreasures.com podařilo najít pronajatý sklad zakoupeného gearu, jehož obsah policie dočasně zabavila.

Nástroje značky Gibson jsou častým cílem zlodějů a různých překupníků, o čemž svědčí například zpráva o vykradeném kamionu, který před dvěma lety vezl do obchodu Sweetwater celou paletu zbrusu nových Gibsonů Adam Jones 1979 Les Paul Custom v ceně téměř sto tisíc dolarů. Předposlední den minulého roku ukradli dva muži v kanadském Ontariu z obchodu Cosmo Music Gibson 60th Anniversary '59 Les Paul, repliku ikonické kytary s cenovkou 8000 dolarů.

V roce 2021 policie v Kalifornii také zajistila devět ukradených vintage kytar, zahrnujících i dva dvanáctistrunné Rickenbackery a sběratelský elektroakustický kousek Gibson Chet Atkins CE (Classical Electric). Odhadovaná hodnota nalezené kolekce se pohybovala okolo sumy 225000 dolarů.

Tagy Gibson Gibson Les Paul

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY